Hokej

Chomutov chce získat Ručinského!

Mohla by vybuchnout přestupová bomba tohoto léta

Neuvěřitelná zpráva se ve středu potvrdila. Chomutovský hokejový klub oslovil legendu českého hokeje Martina Ručinského! Ten nad nabídkou vážně přemýšlí.

Ručinský: nabídka je velice zajímavá

"Ano, je to pravdivá informace, Martin Ručinský od nás obdržel zcela konkrétní nabídku," potvrdil marketingový manažer klubu David Dinda.
Informaci potvrdil i sám hráč.
"Dostal jsem, řekněme velice nečekanou nabídku. Mám ji v hlavě, nosím si ji tam a přemítám nad ní. Dívám se na to ze všech možných úhlů, stejně jako u jiných možností. V každém případě chomutovská nabídka je velice, velice zajímává," řekl Martin Ručinský o možnosti účinkovat v prvoligovém klubu.

Ručinského oslovili již v dubnu

Chomutovský klub Ručinského oslovil již v dubnu, kdy končil zámořský ročník NHL. Do médií však zpráva pronikla až nyní. "My jsme od začátku chránili zájmy Martina Ručinského, nechtěli jsme, aby na něho byl vytvářen mediální tlak," vysvětlil mlčení David Dinda. "Sám hráč nyní naší nabídku potvrdil, takže i my můžeme oficiálně říct, že jsme s Martinem v kontaktu již delší dobu a že jsme mu předložili naprosto konkrétní a seriózní nabídku, aby v následujícím ročníku i po skončení kariéry působil v Chomutově," dodal.

Po skončení kariéry manažerem

Nabídka to má být opravdu lukrativní a na české poměry nadstandardní. A nejde jen o finanční stránku věci, Ručinský by se po skončení kariéry mohl stát i posilou manažerskou. "Tak smělé vyhlídky jsem od Chomutova nečekal. Myslí to tam vážně, má to koncepci, dělají to tam dobře," řekl Ručinský Sportu a dodal: "Až skončím s hraním, dostal bych i jiné úkoly v managementu klubu. Postupně bych se do toho zapracovával. Zatím ale chci hrát hokej a na ten se míním plně soustředit." 
Naše nabídka se nesoustředí jen na finance, Martinovi jsme nabídli určitou vizi, cíl kam bychom klub chtěli společně s ním posunout. S tím je spojená nabídka manažerské práce po skončení jeho kariéry," doplnil David Dinda.

Nabídka není časově omezená

Na konečné rozhodnutí Ručinského si však musí v Chomutově počkat. "My na hráče nijak netlačíme. Víme, že je nutné vše si ujasnit a vnitřně se v klidu rozhodnout, proto naše nabídka není nijak časově omezená," uvedl Dinda.


hrc, khlchomutov.cz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události