Hokej

Jágr: Omsk? Oilers? Pittsburgh?

Rangers popírá, že s českým hráčem nepočítá. Posiluje ale útočnou řadu jinými hráči

Ve vedení Rangers se člověk nevyzná. Jágrovi smlouvu zatím nenabídlo, "prošvihlo" termín, a český útočník  je teď volný hráč. Posílilo útok a z Columbusu získalo Nikolaje Žerděva a Dana Fritsche. Generální manažer Sather ale popírá, že klub s Jágrem nepočítá: "To nemohu říci. Stále si myslím, že musíme mít v kádru zkušené hráče. Nechystáme se Jágrovi říct sbohem, ale možná řekne sbohem on nám," uvedl Sather. Zároveň ale řekl, že kádr pro příští sezonu je již hotový. Už také přišel o útočníka Seana Averyho, kterého získal Dallas. Čert se tedy v myšlenkách Rangers vyznej!

Jágr: Omsk nebo Pittsburgh? Nebo někdo jiný?

Pravděpodobnější variantou je, že Jágr odejde do Omsku nebo do jiného klubu NHL, než že zůstane v Rangers. 
Kladenský odchovanec dostal několik nabídek. Ozval se Edmonton Oilers, spekuluje se o Pittsburghu. Nejznámější nabídka je z Ruska od Avandgardu Omsk.

A Rangers? Poslední nabídka byla na šest milionů dolarů za jeden rok. Smlouva, které vypršela, zněla na 15 milionů dolarů na dva roky. Jágrova peněženka by si tak výrazně pohoršila.

Avery se dohodl s Dallasem

Pokud se český útočník Jaromír Jágr nakonec přece jen dohodne na dalším angažmá s New York Rangers, záda už mu na ledě nebude krýt bouřlivák Sean Avery. Hráč, který je pro úspěch ochotný udělat cokoliv se domluvil na čtyřletém kontraktu s vedením Dallasu. Stars mu za tuto dobu vyplatí 15,5 milionu dolarů.
Sám Jágr prohlašoval, jak je rád, že je s ním v jednom týmu a nemusí hrát proti němu. Rangers tak u Jágra sbírají další mínusové body. V tuto chvíli vypadá nejpravděpodobněji Jágrův návrat do Penguins, jeho prvního klubu v NHL.

Sather: omlazujeme tým

Pro Pittsburg hovoří i nejčerstvější prohlášení Sathera, který řekl: "Snažíme se omladit tým, zrychlit hru. Když se podívate na ostatní týmy NHL, je to cesta, kterou NHL nastoupila. Současný trend není angažovat hráče starší 35 let."


Jágrovi začíná být vše jasné. V New Yorku mu pomalu zavírají dveře před nosem. "Myslím, že jsou spokojeni s hráči, které mají. Mají pocit, že ti hráči jsou přesně to, co potřebují," řekl Jágr. "Ale nejsem naštvaný. Vždy věřím, že věci, které se dějí, mají svůj důvod," doplnil český hokejista.


Co říká na dění kolem Jágrova přestupu nový reprezentační kouč Vladimír Růžička? Podívejte se na video:

rad, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události