Fotbal

Svěrkoš nakonec do Saturnu nepřestoupí

Svěrkoš již jednal v Moskvě, ale z přestupu nakonec sešlo

Fotbalový útočník Václav Svěrkoš byl již jednou nohou v ruském klubu Saturn Moskevská oblast, ale kluby se nedohodly na podmínách transferu. Český hrotový útočník se tak vrací zpět do vlasti s nepořízenou.

Vše vypadalo nadějně

"Ano jsem v Moskvě a vypadá to, že se přestup do Saturnu dotáhne do konce. Možná tu pár dní zůstanu a začnu už se připravovat s mužstvem," to říkal hráč ve čtvrtek. Pak se vše otočilo o 180 stupňů a Svěrkoš si zase musel zabalit své věci a namířil zpět do Ostravy.

Svěrkoš: nechce se mi to rozebírat

"Kluby se na přestupu hráče nedohodly. Václav Svěrkoš se tedy vrací domů a v pátek se zapojí do přípravy," řekl ČTK mluvčí Baníku Igor Bruzl. "Mně vůbec nešlo o peníze. Kdyby tomu tak bylo, už dávno bych byl hráčem Saturnu,“ řekl Svěrkoš deníku Sport. 
"Já prostě cítím, že v tuto chvíli by nebylo správné, kdybych to podepsal. Důvody se mi teď nechce rozebírat, nezlobte se. Navíc těch důvodů bylo víc," dodal Svěrkoš.

Besiktas, FK Moskva nebo Baník?

Předběžná podoba dohody mezi letošním králem ligových střelců a Saturnem existovala už od minulého týdne, kdy fotbalista jednal s vedením moskevského klubu na soustředění celku v Salcburku.
Saturn byl dlouhodobě nejvážnějším zájemcem o Svěrkošovy služby. Obě strany byly v kontaktu už před mistrovstvím Evropy, po němž se k uchazečům přiřadily ještě Besiktas Istanbul a FK Moskva. V minulosti už Svěrkoš působil ve třech zahraničních klubech, Mönchengladbachu, Herthě Berlín a Austrii Vídeň.

rad, hrc, tn.cz, mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události