Hokej

Proč skončil Jágr v Rangers? Je starý!

Za definitivním koncem Jágra v Rangers je podle manažera omlazování týmu

Hokejový klub New York Rangers získal útočníka Markuse Näslunda a obránce Dimitrije Kalinina. Näslund se Jezdcům upsal na dva roky. Finanční aspekt kontraktu klub neuvedl. Znamená to, že Jaromír Jágr v týmu nezůstane.

Může si Jágr za konec sám?

Podle  některých vyjádření generálního manažera Glena Sathera to vypadá, že si snad Jágr může za konec v Rangers sám: "Posledních pár dní jsem čekal, že se ozve, ale nic se nestalo, proto jsme se rozhodli pohnout dál," uvedl manažer s tím, že si nemůže dovolit dále čekat. " S Jaromírem jsem mluvil a oznámil mu to," dodal pro kanadskou televizi.

Strohý Sather:" Vše jednou končí"

Už dříve Jágr ke svému působení v Rangers prohlásil: "Rozhodně pro ně nejsem volba číslo jedna. A ani si nejsem jistý, jestli číslo dvě nebo tři." Tak nyní se jeho slova do puntíku potvrdila. "Zkrátka vše někdy končí," poznamenal generální manažer Rangers Sather na Jágrovu adresu.

Hlavní důvod? Jágr je starý!

"Náš tým hodně stárnul a nebyli jsme tak rychlí, jak bychom si představovali," vysvětlil generální manažer angažování jiných hráčů. Jágrovi už je 36 let a jeho podmínka dvouleté smlouvy se nespojuje s touhou Jezdců omladit tým. "Hokej se stále mění. Pokud s ním nebudete držet krok, časem se dostanete na druhou kolej," dodal Sather.

Švédská legenda

Rangers získali bývalého kapitána Vancouveru, který v uplynulé sezoně v dresu Canucks odehrál 82 zápasů. V nich si čtyřiaticetiletý hráč připsal 55 bodů za 25 branek a 30 přihrávek.
Švédský útočník byl draftován Pittsburghem jako 16. v roce 1991. Svoji kariéru v zámořské soutěži spojil s Penguins a pak především s Canucks. Celkem v NHL odehrál 1035 zápasů, ve kterých získal 823 bodů (371+452). Kromě toho byl třikrát zvolen do All-star týmu soutěže. Této pocty se mu dostalo v roce 2002, 2003 a 2004. V Evropě je pak především spojený se svým mateřským švédským celkem MoDo, kde působil i během výluky v NHL v sezoně 2004-05. 


Näslund si připsal úspěchy i na mezinárodních turnajích. Se švédskou reprezentací získal na MS bronz v letech 1999 a 2002. Úspěšnější byl v roce 1993, kdy na šampionátu dosáhli hráči ze severu Evropy na stříbro.

Do Rangers i Kalinin

Druhým nočním úlovkem Rangers na trhu s volnými hráči je ruský obránce Kalinin, který doposud působil v Buffalu. Rodák z Čeljabinsku podepsal s newyorským klubem smlouvu na jednu sezonu. Dimitrij Vladimirovič Kalinin v NHL odehrál celkem 466 zápasů, ve kterých 34krát skóroval a 111krát přihrával na gól. Rangers nezveřejnili ani plat osmadvacetiletého Rusa.

rad, tn.cz, mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události