Fotbal

Mazuch si nezahraje na ME devatenáctek

Mazuch si nezahraje na ME devatenáctek

Fiorentina oporu zadních řad na šampionát nepustí

Českou reprezentaci do 19 let čeká v červenci domácí mistrovství Evropy. Bohužel ale přišla o jednu z velkých opor. Stopera Ondřeje Mazucha jeho klub Fiorentina neuvolní. Finalista mistrovství světa dvacetiletých přitom  se startem počítal.

Trenér problémy čekal

„Když jsme Ondru nominovali, tušili jsme, že s jeho uvolněním mohou být problémy.“, uvedl k situaci kouč "devatenáctky" Jakub Dovalil.

Realizační tým sice vyjednával,ale sportovní ředitel klubu hráčův start definitivně zamítl. Jako důvod uvedl, že s Mazuchem počítá do prvního týmu, se kterým se bude připravovat na novu sezonu. Podle pravidel FIFA ho bude klub uvolňovat pouze pro jeden reprezentační tým, a to pro „jednadvacítku“. 


Jediný, kdo má ze situace radost, je ostravský obránce Roman Brunclík, který Mazucha nahradí.


Dvojí metr Florentiny?

Zajímavé ale je, že jiného českého hráče, Jana Hableho klub uvolní. Stejně tak umožní zahrát si mistrovství Evropy dvou mladíkům v italské reprezentaci.

rad, tn.cz, cmfs
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.