Hokej

Jágr jde do Omsku!

Nejlepší Evropan v historii zámořské soutěže po dnech nejistoty kývl ruským boháčům.

Už dříve bylo jasné, že Rangers, v jejichž týmu byl kapitánem, jsou uzavřenou kapitolou. Z klubů NHL byli ve hře ještě Olejáři z Edmontonu a pittsburghští Tučňáci. Jágr ale dal přednost Avantgardu Omsk, v němž už působil během výluky zámořské soutěže. V sezoně 2004/05 pomohl gólem v prodloužení finále k vítězství v turnaji evropských mistrů Super Six.

Smlouva na dva roky s opcí

Ve staronovém působišti podepsal dvouletý kontrakt s jednoletou opcí. Uvedly to oficiální stránky Avangardu. To znamená, že se v NHL už nikdy neukáže. Po vypršení smlouvy ve východní lize by se totiž měl vrátit domů a v dresu Kladna slavnostně pokřtít otevření nové haly po boku svého otce.

Kontrakt za sedm milionů?

Podle ruských hokejových serverů se spekuluje, že za rok vyplatí klub českému hráči kolem sedmi milionů dolarů. Původní nabídka 35 milionů na tři roky byla nereálná a Jágr i zástupci klubu jí dementovali.


Jágr se loučí s nejslavnější hokejovou ligou světa po sedmnácti sezónách. Hned své první dva roky za mořem zakončil navléknutím prstenu pro vítěze Stanley Cupu. Na "svatý grál" dosáhl v dresu Pittsburghu po boku legendárního Maria Lemieuxe, s nímž odehrál svá nejlepší léta.

Nabídku parťáka Maria odmítl

Mario je v současnosti majitelem vzkvétajícího klubu Penguins a podle spekulací svému někdejšímu žákovi také předložil nabídku. Teď už je jasné, že si Jágr nezahraje v jedné lajně s nejlepším hokejistou současnosti Sidney Crosbym.


Pětka zámořského draftu z roku 1990 hrála postupně za Pittsburgh, Washington a New York Rangers. V roce 1999 získal Hart Trophy pro nejlepšího hráče základní části, pětkrát vyhrál kanadské bodování soutěže a třikrát jej zvolili nejlepšími hokejistou NHL sami hráči.

Statistika Jaromíra Jágra

NHL 1273 zápasů 1599 bodů 646 branek
Kladno 99                 106              44
Omsk   32                   38              16
Repre   66                   54              22

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události