Sport

Wimbledon nabídne finále snů

O cennou trofej se podle předpokladů utkají Švýcar Roger Federer se Španělem Rafaelem Nadalem.

Oba tenisté si proti svým semifinálovým soupeřům počínali poměrně suverénně. Nejprve vyprovodil Federer z turnaje vztekajícího se Rusa Safina po setech 6:3, 7:6 a 6:4. Jenom o dva sety víc dovolil Nadal Raineru Schüttlerovi z Německa, kterého porazil 6:1, 7:6 a 6:4.

Federer to bral z gruntu

Švýcar hned do začátku utkání potvrzoval svoji výbornou formu na wimbledonském turnaji. Hlavně díky výbornému servisu zdolala Safina v prvním setu  za 25 minut 6:3. 

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější, když se Safinovi podařilo dovést až do tie-breaku. Federer se v minulosti přiznal, že zkrácené hry moc rád nemá. Tahle se mu však musela líbit. Brzy získal vedení 4:0, což byl základ pro vítězství v tie-breaku 7:2.

Zoufalý Safin rozbíjel rakety

Oba tenisté si i ve třetím setu drželi dlouho svá podání. Švýcar vůbec nedal šanci Safinovi k break-ballu a zdramatizování zápasu. Poté, když šel Federer díky svému bezchybnému podání do vedení 5:4, tak zoufalý ruský tenista dokonce o svoji židli rozbil raketu.


K prolomení podání došlo na druhé straně. Hned v následující hře se to podařilo Federerovi. Švýcar získal i treří sadu  a po setech 6:3, 7:6 a 6:4 postoupil do finále, kde bude útočit na svůj 13 grandslamový titul. "Vyhrával jsem docela pohodlně gamy při svém servisu. Hrál jsem dobře, cítil jsem se fajn, byl to skvělý zápas," pochvaloval si Federer.

Španělský oheň versus německý chlad

Španělský tenista ukončil v dnešním semifinále překvapivou pouť Němce 32letého Rainera Schüttlera jasným vítězstvím 6:1, 7:6, 6:4. Po dvoudenní pětisetové čtvrtfinálové bitvě s Arnaudem Clémentem vzdoroval unavený Schüttler jen v několika úsecích zápasu. "Asi to dnes nebyl můj nejlepší zápas tady ve Wimbledonu, ale stejně jsem to nakonec uhrál ve třech setech," liboval si Nadal.


Pro poraženého Schüttlera je semifinálová účast nicméně obrovským úspěchem. Němec šel totiž do wimbledonského turnaje s tristní zápasovou bilancí pouhých 4 výher na okruhu ATP. Na slavném grandslamu vyhrál hned pětkrát!

Souboj titánů na wimbledonské trávě

Letošní finále wimbledonského turnaje slibuje na rozdíl od těch minulých náramnou podívanou. Už loni měl Federer na mále, když Nadala udolal až po pětisetové bitvě. Poslední vzájemný zápas dvou velkých tenistů navíc dopadl Federerovým debaklem.


Nadal mu na pařížské antuce ve finále French Open nedal vůbec šanci, když mu povolil pouze čtyři gamy. "Mám rád výzvy. Rafa je velký soupeř a navíc má se mnou lepší bilanci. Pokaždé, když s ním hraju, ho chci porazit. Teď se ohromně zlepšil na všech površích, takže už je z něj velká hrozba kdykoli," řekl s respektem Federer.

Nadal: Mohl bych vyhrát

Svou šanci si Nadal uvědomuje. "Loni už to bylo hodně těsné, takže doufám, že pokud v neděli dostanu šanci, mohl bych vyhrát," uvedl dvaadvacetiletý Nadal. "Stále platí, že proti mě bude stát nejlepší tenista světa. Vím, že hraje dobře, ale to já také," dodal bojovně Nadal.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události