Hokej

Straka o Jágrově odchodu: Je to pro mě šok

Straka o Jágrově odchodu: Je to pro mě šok
Zdroj: čtk, tn.cz

Hokejista Jaromír Jágr opouští New Yorku Rangers i celou NHL.

"Byl to maličko šok. Sice jsem o tom četl v novinách a sem tam jsem s ním o tom mluvil. Vím, že o tom uvažoval, ale i tak jsem si myslel, že zůstane v NHL," řekl Jágrův bývalý spoluhráč z newyorského klubu Martin Straka. Legendy NHL už se Jágra bát nemusí

Jaromír Jágr byl jedním z mála současných hokejistů, kteří mohou promluvit do historického bodování v NHL. Ačkoliv se mu v této sezoně příliš nedařilo, když nasbíral "jen" 71 bodů, tak ještě stihnul předstihnout o dva body legendárního obránce Raymonda Bourqua. Jágr nyní figuruje s  1581 body na desátém místě a ztrácí 9 bodů na Phila Esposita a 10 bodů na Joea Sakica.


Jsem z toho smutný, když taková osobnost jako je Jarda odchází z NHL. Mohl tam toho ještě spoustu dokázat.

Straka o Rusku neuvažuje

Straka se rovněž vyjádřil na téma svého dalšího působiště, kterým Rusko asi nebude.  "Já a Rusko? Může se stát cokoliv, ale momentálně o tom neuvažuji," řekl bývalý hráč NY Rangers.

Jaromír Jágr starší: Běž do Ruska!

Jediný, kdo měl o závěru kariéry svého syna od začátku jasno, byl jeho otec. „Vždycky se ptal, co má dělat, je to složité rozhodnutí. Já mu říkal pojď do Kladna nebo do Ruska a nebo do Omsku a pak do Kladna,“ řekl Jaromír Jágr starší.Jágr odchodu litovat nemusí

Podle většiny hráčů je Jágrova odchodu z NHL velká škoda. Shodují se však na tom, že Omsk je pro něho správnou volbou není rozhodně krokem zpátky. „V ruské lize ukázali, že chtějí získat spoustu špičkových hráčů. Hrají se tam výborné zápasy, které budou všichni sledovat,“ řekl například Tomáš Kaberle.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události