Sport

Slavný závod i s Kreuzigerem začíná!

Slavný závod i s Kreuzigerem začíná!
Zdroj: čtk, tn.cz

Dnes začíná nejslavnější cyklistický etapový závod Tour de France. Na startu je i česká naděje Roman Kreuziger.

Bonjour, Tour de France! Dobrý den, Tour de France! I takto mohlo vypadat dnešní ráno nejednoho cyklistického labužníka, který se konečně dočkal. Téměř dvousetkilometrovou etapou totiž začíná 95. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France.

Kreuziger dává Tour jiný rozměr

„Stará dáma“ bude letos zajímat i české fanoušky. Ve startovním poli je i česká naděje Roman Kreuziger, který se celkovým triumfem v prestižním závodě kolem Švýcarska pasoval do role „černého koně“. Samotný cyklista nadšení mírní, když říká, že jeho cílem je především Tour dokončit.


Poraženeckou náladu však Kreuziger rozhodně nemá, protože by chtěl útočit na vítězství alespoň v některé z horských etap.


Za největší adepty na celkové vítězství považuje Australana Cadela Evanse, Španěla Alejandra Valverdeho, Andyho Schlecka z Lucemburska či Damiana Cunega z Itálie. "Ale vyhrát může více lidí," míní.

Zakletá Tour de France

Poslední dva ročníky Tour de France jsou trochu zvláštní. Loni nemohl kvůli dopingové aféře stát na startu obhájce vítězství Floyd Landis a letos potkal stejný osud Alberta Contadora. Španělský vítěz Tour z roku 2007 doplatil na to, že je členem týmu Astana. Kazachstánská stáj se totiž v minulém roce postarala  o několik dopingových skandálů, včetně aféry Alexandra Vinokurova právě na Tour. Pořadatelé ji proto odmítli pozvat na start.


Vzhledem k absenci Contadora ve startovním poli obleče dres s číslem jedna loni druhý Cadel Evans. Australan je zároveň nejžhavějším adeptem na vítězství.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události