Sport

Přeruší Nadal hegemonii Federera ve Wimbledonu?

Tenisový All England Club v Londýně uvidí další finále snů!

Ve finále mužské dvouhry na trávě ve Wimbledonu se dnes utkají stejní soupeři jako v předchozích dvou letech. V boji o nejprestižnější tenisový titul se střetnou nejlepší hráči světa Roger Federer a Rafael Nadal.

Pro Federera je finále svátkem

Pětinásobný wimbledonský vítěz a první hráč žebříčku ATP Federer postoupil do wimbledonského finále pošesté za sebou, tentokrát stejně jako v roce 2006 bez ztráty jediného setu. "Je to krásný, nádherný pocit, mít zase možnost získat tenhle titul. Hodně to pro mě znamená," uvedl Federer, pro nějž je i po letech postup do wimbledonského finále svátkem. "Je to úžasně vzrušující, skvělá příležitost," dodala světová jednička.

Vyhraje tentokrát Nadal tři sety?

Největší rival Federera posledních let Nadal se však na trávě neustále zlepšuje a rovněž se nedostal během dvou týdnů do vážných problémů. Navíc se fenomenálnímu Švýcarovi přibližuje i výsledkově. Předloni s ním uhrál set, loni už dva. Španěl porazil Federera v posledních třech finále antukového French Open, nyní je řada na světové jedničce, aby uhájila dominanci na svém nejoblíbenějším povrchu.  "Pokud bych opravdu zvítězil, moje kariéra by nabrala další směr," prohlásil dvaadvacetiletý Nadal. Španěl si ale uvědomuje, že wimbledonská tráva je Federerovým teritoriem. "Stále platí, že proti mě bude stát nejlepší tenista světa. Vím, že hraje dobře, ale to já také," dodal bojovně.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události