Hokej

Růžička musí uspokojit národ medailí

Šéf Slavie znovu převzal reprezentaci. Namlsaný český národ očekává po chudém roku medaili z MS.

Staronový kouč české hokejové reprezentace Vladimír Růžička se poprvé setká se svými svěřenci v poslední srpnový den. 3. a 4. září pak jeho výběr změří dvakrát své síly v přípravných duelech proti Francii.


Ostrá zkouška Růžičkova výběru přijde na začátku listopadu. Nejprve se v Praze představí v přípravě proti federálním rivalům ze Slovenska, poté odletí do Ruska na Karjala Cup. Tradiční turnaj ve Finsku bude prvním korálkem na šňůře prestižního seriálu Euro Hockey Tour. Druhým pak bude před Vánocemi Channel One Cup v Moskvě.

ČP Cup v Čechách generálkou na MS

Znovu se reprezentanti sejdou kvůli třetímu pokračování neoficiálního evropského šampionátu na začátku února. Duel s Finskem uvidí pražské publikum, zbývající dva zápasy Češi sehrají v pořádajícím Švédsku. Po sérii přípravných zápasů se Slovenskem a Německem, čeká Růžičkovy svěřence generálka na MS před domácím publikem.


Po Česká pojišťovna Cupu, závěru EHT, reprezentanti odletí do Švýcarska. Na půdě pořadatele letošního fotbalového EURO se pak pokusí vylepšit letošní čtvrtfinálovou účast. Namlsaný český národ totiž očekává od Růžičky a spol. opět návrat z vrcholného turnaje s cennými kovy na hrudích.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události