Hokej

Reprezentanti měnili dresy, Klepiš po boku Jágra

Výběr z MS v Kanadě byl označován za jeden z nejsilnějších za poslední léta. Někteří hráči změnili dres.

Kritizovaná brankářská jednička na šampionátu Milan Hnilička se vrátil po neúspěšné anabázi v ruské Ufě zpátky do Liberce. Tým Bílých Tygrů naopak opustil první brankář minulé sezóny Marek Pinc. Náhradník na MS zamířil za odvolaným Hadamczikem do Vítkovic.

Z Čech převážně do Ruska

Ofenzivní obránce Marek Židlický byl vyměněn z Nashvillu, kde odehrál všechny své čtyři sezony v NHL, do Minnesoty. Běží mu platný kontrakt na dva roky za 7 milionů dolarů (asi 110 milionů korun). Další bek zvučného jména z výběru na MS v Kanadě Michal Rozsíval podepsal nový kontrakt s Rangers. V New Yorku má nyní smlouvu na 4 roky v celkové výši 20 milionů dolarů. Petr Čáslava se vrátil z ruského Čerepovce posílit defenzivu Pardubic.


Perníkáři se ale budou muset v nové sezóně obejít bez důrazného útočníka Rolinka, který zamířil opačným směrem. Na roční hostování odešel do Magnitogorsku.V rámci Ruska putuje Ladislav Kohn, moskevské CSKA vyměnil za barvy Nižněkamsku. V jednom týmu s Jaromírem Jágrem si zahraje Jakub Klepiš, do Omsku přestoupil z pražské Slavie.

Erat milionářem ve městě country

Člen elitní formace na MS Martin Erat podepsal už během šampionátu nový víceletý kontrakt s Nashvillem. NHL jej nejprve neposvětila kvůli špatnému rozložení částek do jednotlivých let. Po korekci se stal definitivně na dalších sedm let Predátorem. Celkem si vydělá 31,5 milionu dolarů.


Druhý nejproduktivnější hráč Phoenixu Radim Vrbata se rozloučil s legendárním Gretzkym a rozšířil početnou českou kolonii v Tampě. Na Floridě podepsal tříletý kontrakt na 9 milionů dolarů. Hokejista se šikovnýma rukama Jaroslav Hlinka opustil po ročním působení Colorado a zamíří do Švédska. Centr první reprezentační lajny s Eratem a Eliášem bude v Linkopingu svěřencem českého trenéra Slavomíra Lenera.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události