Fotbal

Vstoupí Bin Ladin do Premier League?

Spojení s nenáviděným jménem je podle mluvčího klubu Premier League absolutně nesmyslné. Jenže...

Podle spekulací měl mít o koupi klubu zájem jeden z příbuzných světově hledaného teroristy. Vedení Newcastlu tyto zprávy označilo za absolutně nesmyslné. Toto dvouslovné vyjádření skrze ústa tiskového mluvčího klubu ale v očích veřejnosti již několikrát změnilo svůj význam.

Llambias ujišťuje: Klub není na prodej

V pátek byly v St. James Parku označeny jako absolutně nesmyslné zvěsti o pokusu prodat klub InterMedia Partners. Společnost se sídlem v New Yorku měla podle všeho k uskutečnění obchodu vysázet 420 milionů liber (asi 12,6 miliardy korun). O den později ale mluvčí americké firmy vydal dosti nejednoznačné prohlášení: „InterMedia Partners si zjistila podrobnosti prodeje, ale nedala žádnou nabídku a již nemá zájem.“


Nyní je podle všeho vhodný moment veškeré dění uvnitř i vně klubu objasnit. Spolu s londýnskou radnicí totiž zdroje opakovaně uvádějí, že miliardář Mike Ashley shání pro klub kupce. Zakladatel společnosti Sports Direct přitom Newcastle sám koupil teprve před rokem. Nově jmenovaný klubový ředitel Derek Llambias však tyto zprávy na stránkách klubu důrazně popírá.

Bin Ládin nabízí 9 miliard

Po údajném zájmu firmy InterMedia se do hry o získání Newcastlu vložila Saudi Binladen Group (SBG). Mezinárodní stavební společnost údajně hodlá nabídnout Ashleymu 300 milionů liber. V čele SBG stojí Bakr bin Ladin, nevlastní bratr nejhledanějšího muže světa. Celý klan Bin Ladinů se distancoval od své černé ovce již dříve, než se zakladatel teroristické organizace Al-Kajdá přihlásil k odpovědnosti za útok 11. září 2001.


I proto se může SBG ucházet o získání anglického klubu s nálepkou „vyhovující kandidát“. Pro stavební firmu je kromě vlastnictví fotbalového týmu dále lukrativní možnost podílet se na přestavbě centra města okolo stadionu United. Dalším zájemcem o 12. celek skončeného ročníku Premier League je údajně subjekt Abu Dhabi Investment Authority také ze Saudské Arábie.

dfk, guardian, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události