Sport

Třetí etapu Tour rozhodl čtyřčlenný únik

Vyhrál domácí cyklista Samuel Dumoulin. Novým lídrem je jeho krajan Romain Feillu, Kreuziger celkově 55.

Třetí, více než 200 km dlouhou etapu Tour de France ze Saint-Malo do Nantes, rozhodl čtyřčlenný únik. V závěrečném spurtu vypálil ostatním uprchlíkům rybník Dumoulin.

Triumf patří neohroženému borci

"Je to fenomenální," radoval se po dojezdu vítěz a dodal: "První dva dny jsem se držel úplně vzadu, abych se vyhnul kolizím. Měl jsem v kariéře už hodně nepříjemných pádů, ale to všechno vyvažuje tohle vítězství."


Prohraného finiše nemusí litovat Feillu, který se oblékl do žlutého trikotu, zároveň je v čele i mezi mladými jezdci. V pořadí talentů do 25 let je český závodník Roman Kreuziger ze stáje Liquigas 9., celkově mu patří 55. místo.

Feillu: Uvidíme zítra

"Pro mě není rozdíl mezi etapovým vítězstvím a ziskem žlutého trikotu. Nyní mám náskok skorou dvou minut, ale nevím, jestli dokážu svou výhodu zítra využít," řekl novinářům Feillu a dodal: "Uvidím, jak se zotavím z dnešní náročné etapy."


Kreuziger, vítěz závodu Kolem Švýcarska, dojel do cíle v Nantes 106. se ztrátou takřka tří minut. Feillu ze stáje Agritubel je momentálně v čele Tour s náskokem 35 vteřin na Itala Longo Borghiniho, o další více než minutu je zpět dnes druhý Američan Frischkorn.

Kreuziger zkusí zaútočit v časovce

Jediný český zástupce si může proklestit cestu vzhůru průběžným pořadím již v úterý. V okolí vesničky Cholet se uskuteční takřka 30 kilometrů dlouhá časovka a souboj s chronometrem je Kreuzigrovou parádní disciplínou. Právě v ní si vybudoval rozhodující náskok v nedávné generálce na Tour, závodu Kolem Švýcarska.

dfk, tn.cz, letour.fr
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události