Fotbal

Petrohrad Aršavina nepustí, Barce se vysmál

Katalánský klub za 15 milionů euro ruského reprezentanta nezíská. Zenit ukončil veškerá jednání.

Španělský velkoklub nabídl funkcionářům letošního vítěze Poháru UEFA znovu 15 milionů euro (asi 353 milionů korun). Zenit odmítl a ve svém prohlášení navíc upozornil případné další zájemce, že s nimi o Aršavinově budoucnosti jednat nehodlá. „Jedinou konkrétní nabídkou na útočníkův přestup byla ta od Barcelony,“ uvádí klubová nóta, která zároveň dodává: „Informace v médiích, podle nichž jsme jednali s Chelsea, se nezakládají na pravdě.“


Podle spekulací měl ruský miliardář a vlastník klubu ze Stamford Bridge Roman Abramovič nabízet ze jednu z hvězd letošního EURO stejnou částku jako Barcelona. Údajně se pak s krajanem sešel a přesvědčil jej, že jeho působení v Anglii pro něj bude lepší.

Aršavin přeřazen do rezervního týmu

Poté, co Aršavin v Petrohradu odmítl podepsat nový kontrakt, který by mu zaručil příjem asi 120 milionů za rok, krouží kolem něj zahraniční kluby jako žraloci. Jedním z nejaktivnějších zájemců o jeho služby měl být francouzský manažer Arsenalu Wenger, ale ani on neuspěl. Ruský útočník tak zůstává v Zenitu, ale tam ztratil veškerá privilegia. Nizozemský kouč Dick Advocaat jej dokonce přeřadil do B-týmu.


Sedmadvacetiletý fotbalista se podle něj potřebuje nejprve pořádně rozhodnout o své budoucnosti. I bez jeho pomoci Šírlův Petrohrad rozstřílel v nedělním zápase ruské ligy 5:1 sibiřský Tomsk. Pro hráče úřadujícího mistra to byl první soutěžní zápas po sedmitýdenní pauze kvůli mistrovství Evropy.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události