Fotbal

Koller už v Samaře obšťastňoval fanoušky

Koller už v Samaře obšťastňoval fanoušky

Nejlepší střelec reprezentace v Rusku ještě nestřílel góly, jeho los ale rozhodl o šťastném výherci.

Dlouhán ze Smetanovy Lhoty do Ruska přestoupil 23.6., přesto se v zápase proti vedoucí Kazani neobjevil ani na lavičce náhradníků. Ve východní lize totiž platí pravidlo, podle nějž nesmí nový hráč nastoupit sedm dnů po zahájení přestupního termínu.

Koller rozhodl o výherci auta

Přesto na sebe česká legenda strhla pozornost ochozů domácího stadiónu. O přestávce duelu totiž vylosoval šťastného výherce automobilu Lada Kalina. O ten se může až do konce sezony, která se v Rusku hraje systémem jaro – podzim, ucházet fanoušek, který navštíví domácí utkání, nebo má zakoupenou permanentku. Ruka českého obra byla šťastná pro příznivce z města Nurlat. To se nachází v Republice Tatarstán na hranici se Samarskou oblastí.


Křídlům sovětů patří v ruské lize šestá příčka, ale mají odehráno více zápasů, než jejich pronásledovatelé. Poprvé bude mít Koller šanci přispět svému týmu k zisku bodů v sobotu na půdě čtrnácté Jaroslavli.

Zahraje si v páté zemi

Do Samary bývalý hráč Sparty, Anderlechtu Brusel, Dortmundu a Monaka přestoupil z Norimberku. Do německého týmu přišel před jarní částí sezóny. Místní fanoušci jej okamžitě nominovali do pozice spasitele potápějícího se týmu. Koller ale pověsti kanonýra nedostál, svými dvěma trefami sestupu do druhé ligy nezabránil.


Při zápase proti svému bývalému klubu z Dortmundu proti sobě navíc poštval i příznivce Norimberku, a tak se jeho odchod očekával. K němu došlo poté, co na ME zakončil svou veleúspěšnou reprezentační kariéru. Sám hráč chtěl německý klub opustit, ten na něj ani po sestupu do druhé ligy neměl dostatek prostředků.

dfk, kc-camapa.ru, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události