Hokej

Hokejistu, který opilý boural, chce policie poslat k soudu

Českého hokejového útočníka, který ujížděl před policejní hlídkou a řídil opilý, chtějí policisté dostat na lavici obžalovaných.

Nový spoluhráč Jaromíra Jágra Jakub Klepiš v sobotu v časných ranních hodinách nezvládl řízení svého BMW 650i a vylétl z levotočivé zatáčky blízko obce Doksy. Naštěstí nikoho nezranil.


Po orientační dechové zkoušce byl Klepišovi prokázán alkohol v krvi. Podle dostupných informací mu bylo naměřeno 1,4 promile.

Klepiš: Jen jsem jel rychle

S českými novináři mluvit nechtěl, po příletu do Ruska byl hokejista daleko sdílnější. V rozhovoru pro deník Sport-Express přiznal, že jel rychle. O tom, že by požil alkohol, nebo snad ujížděl policejní hlídce, ale nic nevěděl.


"S přítelem jsme vyrazili do obchodu a já jsem trochu víc šlápl na plyn. Auto sjelo na krajnici, otřelo se o pár stromů a několikrát se obrátilo," popsal nehodu Klepiš. Ten zároveň dodal, že si všechny detaily nepamatuje. "Budu muset zaplatit pokutu za rychlou jízdu. Nic víc jsem neprovedl," dušoval se.

Policie má nezvratné důkazy

Čeští zákonodárci jsou zřejmě jiného názoru. V tuto chvíli má již spis na stole žalobce, Klepišova verze je tedy zřejmě lichá. "Případ probíhá ve zkráceném řízení. Myslím, že to bude rychle hotové, protože důkazy jsou jasné," potvrdila státní zástupkyně Eva Mesiarkinová. 


V takzvaném zkráceném řízení se projednávají případy, kde jsou k dispozici nesporné důkazy nebo byl podezřelý přistižen přímo při činu. Policisté teď ještě doplňují spis, aby ho žalobkyně mohla odeslat soudu.

BMW rovnou do šrotu

Klepiš ale zůstává v klidu. "Problém musí vyřešit moji právníci. Mám velkou šanci, že z toho vyváznu jen s pokutou," věří. Podle něj lidé chybují a on sám není výjimkou. "Bohužel se to nedá vzít zpět," dodal.

Podle dosavadních informací byla hráči naměřena hodnota 1,4 promile alkoholu. Posádka vozu utrpěla pouze lehká zranění, ale auto je na odpis. "Když jsem přišel k sobě, zjistil jsem, že z auta nic nezbylo," potvrdil Klepiš a dodal: "Děkuji bohu, že jsem naživu."

Honičku s policisty popírá

Podle vyjádření tiskové mluvčí policie Ivany Balákové se policisté snažili kontrolovat projíždějící vůz BMW, ale řidič na výzvu nereagoval a pokračoval v jízdě. Hlídka policie poté začala BMW pronásledovat. Po nezvládnutí levotočivé zatáčky vůz ve vysoké rychlosti havaroval.


Proti tomu se Klepiš ostře ohradil. "Kdyby nám přikázali zastavit, udělal bych to. Já je viděl, ale oni jen stáli u svého auta a dívali se za námi. Nevyvíjeli žádnou aktivitu," nastínil svoji verzi hokejista a dodal: "Podle všeho k nám přijeli, až když se dozvěděli o havárii."

Klepiš: Řekněte si, co chcete!

O tom, že by se Klepiš k problému postavil čelem, se nedá mluvit ani náhodou. "Řekněte si v televizi, co chcete, řekl jsem, že se nebudu vyjadřovat. Říkám to po šesté! " To jsou jeho odpovědi.Podívejte se na fotky z místa nehody.


Klepiš v pondělí normálně trénoval

V pondělí se Klepiš normálně hlásil na tréninku Slavie. Podle deníku Sport si někteří spoluhráči všimli, že je lehce odřený a potlučený.


Slavie už nemá s Klepišem platnou smlouvu, takže o jeho potrestání klubem nemůže být řeč. Zarážející je především fakt, že Klepiš dostal životní nabídku hrát za Omsk a místo poctivé přípravy popíjel a navíc si sedl za volant. Do Ruska odletěl ve čtvrtek.


Otázkou ovšem je, zda-li neslavil právě podpis smlouvy s Omskem.

hrc, dfk, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události