Fotbal

Rezek trénuje v Plzni, hra Sparty skončila

Nejdřív měla zájem, pak zase ne. Pražská Sparta si hrála s útočníkem Rezkem jako kočka s myší.

Nakonec se důrazný Jan Rezek zapojil do přípravy prvoligové Viktorie Plzeň, kam podle všeho přestoupí. Šestadvacetiletý kmenový hráč Sparty, který ale na jaře hostoval v týmu Bohemians 1905, by měl podle sportovního manažera Viktorie podepsat tříletou smlouvu v nejbližších dnech.

Kouč má vysoké nároky

V tuto chvíli se už připravuje s týmem pod novým trenérem a bývalým reprezentačním asistentem Jaroslavem Šilhavým. "Očekávám, že zopakuje výkony, které ho dostaly do Sparty," vyjádřil se kouč. Jemu tak přibyly příjemné starosti, nyní má do útoku z čeho vybírat. "Útočníků? Těch není nikdy dost," potvrdil Šilhavý.


„Do Plzně jsem se už moc těšil. I když jsem tu nebyl dlouho, vždy jsem na ni vzpomínal v nejlepším,“ připomněl na oficiálních stránkách klubu Rezek své působení na západě Čech v roce 2006. Z Ruského Krasnodaru si jej přivedl tehdejší kouč Michal Bílek. Za Viktorii stačil nastoupit jen k šesti zápasům, v nichž vstřelil dvě branky a následoval Bílka do Sparty.

Příchod Rezka odměnou za vytrvalost

V letenském dresu oslavil minulý rok zisk double, ale na podzim dostával stále méně šancí. Vše vyústilo v jeho hostování v dresu Klokanů. Zájem o něj měla tehdy i plzeňská Viktorka, její vytrvalost se jí vyplatila až teď. „Cítit zájem je vždycky moc důležité. Proto jsem ani na chvíli nemusel o nabídce přemýšlet,“ vysvětlil Rezek a dodal: „Budu se snažit důvěru splatit.“

Žofčák se vrátil do Jablonce

Letnou opustil i slovenský středopolař Igor Žofčák. Talentovaný hráč působil na severu Čech už v jarní části a pomohl týmu trenéra Komňackého k záchraně. Sparta si jej sice stáhla zpět na začátek letní přípravy, trenér Lavička ale už s hráčem nepočítá. Kluby nyní dolaďují podmínky, především pak délku, dalšího hostování.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události