Fotbal

Trenér Lavička stále hledá stopera. Zalepí díru Drsek?

Fotbalisté pražské Sparty odjeli na herní kemp do Korutan.

Pouze 24 hráčů bude mít na soustředění v Bad Kleinkirchheimu k dispozici hlavní trenér Vítězslav Lavička. Původně bylo naplánováno, že na herní kemp odjede kádr čítající 26 borců, ale odchod Jana Rezka a Igora Žofčáka ustálil počet hráčů na 24.


Více o přestupu Jana Rezka a Igora Žofčáka si přečtěte ZDE.

Sparťané odjeli dobře naladěni

"Samozřejmě se těšíme. Čeká nás herní část, čtyři zápasy a také krásné prostředí," uvedl záložník Miroslav Matušovič pro oficiální stránky klubu. Michal Kadlec jej doplňuje: "Je to super také pro pohodu v týmu. Ideální počasí a tréninkové podmínky, klid na poctivou práci. Deset dní budeme myslet jen a pouze na fotbal."

Sparta stále hledá stopera

Vrásky na čele trenéra způsobuje absence kvalitního stopera. Janě to řekl sám hlavní trenér po prohraném zápase s Ružomberokem, když bez okolků uvedl: "Potřebujeme stopera.“ Pozici, na které v minulé sezoně zaskakoval Tomáš Sivok, by mohl obsadit Pavel Drsek, který v minulé sezoně působil v Bochumi. Mluvčí Sparty Tomáš Votava nebyl schopný říci, kdy se přestup Drska dotáhne. Další variantou je Pavel Košťál, o kterého Sparta usilovala již v minulém roce, ale jeho příchod na Letnou nevypadá pravděpodobně. Trenér Lavička je sice s Košťálem v kontaktu a má o něj zájem, ale kluby zatím nenašly společnou řeč. Další hráči, kteří by mohli nastoupit vedle Tomáše Řepky, jsou Marián Had a Štěpán Kučera, popřípadě i Michal Kadlec.

Lavička zúžil kádr

Již v pondělí sparťanský trenér oznámil, že pro herní soustředění nepočítá se slovenskými hráči Kóňou a Žofčákem. Do nominace se nevešli ani mladíci Jungr se Švengerem. Kvůli přípravě na mistrovství Evropy s reprezentační devatenáctkou bude chybět Zeman. Zatímco Kisel zase zůstal v Praze kvůli doléčení vnitřního postranního vazu.

Spartě se zatím nedaří

Spartě se zatím nedaří herně ani výsledkově. To by měl změnit právě herní kemp v Bad Kleinkirchheimu, kde před šesti týdny pobýval národní tým před odjezdem na mistrovství Evropy. Sparta zatím v přípravě přesvědčila pouze proti druholigovému Sokolovu.

Kádr, který odjíždí do Rakouska

Brankáři - Jaromír Blažek, Matúš Kozáčik, Tomáš Grigar


Obránci - Michal Kadlec, Petr Voříšek, Jiří Kladrubský, Tomáš Řepka, Marián Had, Jan Krob, Štěpán Kučera, Ondřej Kúdela


Záložníci - Luboš Hušek, Patrik Berger, Daniel Kolář, Kamil Vacek, Nejc Pečnik, Ondřej Kušnír, Miroslav Matušovič


Útočníci - Jiří Jeslínek, Marek Kulič, Miroslav Slepička, Libor Došek, Bony Wilfried, Jan Holenda

Soupeři Sparty v Rakousku:

MTK Budapešť (Maďarsko), WAC St. Andrä (Rakousko Am.), Otelul Galati (Rumunsko) a Fenerbahce Istanbul (Turecko). Po soustředění nastoupí Sparta k poslednímu přípravnému utkání 23. července proti francouzskému celku Stade Rennes.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události