Fotbal

Carlos chce do Chelsea, Lampard zůstává

Hvězdný záložník definitivně neodejde za bývalým koučem Blues Mourinhem do Interu Milán.

Vedení Chelsea vydalo na oficiálních stránkách klubu prohlášení, podle nějž Angličané nebudou o prodeji ikony klubu s nikým jednat. Inter sice měl o reprezentanta Albionu enormní zájem, podle vyjádření Blues ale nepředložil konkrétní finanční návrh. Dříve, než tak držitel italského titulu stačil učinit, ze Stamford Bridge přišla zpráva, že žádná další jednání neproběhnou. A to přesto, že by mohl Lampard po vypršení smlouvy příští léto klub opustit zadarmo.

Drogba zřejmě půjde

Lampard měl jít na jih Evropy hlavně kvůli lepším finančním podmínkám. Na to ale majitel Chelsea Roman Abramovič zareagoval nabídkou vylepšené smlouvy. O setrvání v Anglii pak zřejmě definitivně rozhodl Lampardův rozhovor s novým koučem Scolarim. Bývalý trenér Portugalska fotbalistovi vysvětlil, že s ním počítá a nic na tom nemění příchod ofenzivního záložníka Deca z Barcelony.


„Mluvili jsme spolu asi patnáct minut. Z rozhovoru mám velmi dobrý pocit, protože mi na mou závěrečnou otázku, zda chce zůstat v Chelsea, odpověděl ano,“ svěřil se na stránkách Chelsea Scolari. Brazilský trenér byl už o něco chladnější při otázce na setrvání útočníka Didiera Drogby. „Také jsem s ním mluvil. Ptal jsem se ho na jeho poraněné koleno, jak si užil volno a nastínil jsem mu své plány,“ řekl Scolari. Ten se netají tím, že se mu reprezentant Pobřeží slonoviny nehodí do koncepce.

Veterán by měl přinést rodinného ducha

Nováček na lavičce Čechovy Chelsea po svém příchodu vyřkl jména několika vytipovaných hráčů. Mezi nimi se překvapivě objevil pětatřicetiletý levý bek Roberto Carlos. Ten byl ve Scolariho výběru Brazílie na mistrovství světa 2002. Hráč tureckého Fenerbahce by se přesunu na Stamford Bridge nebránil.


„Ve Fenerbahce jsem šťastný, ale jsem muž, který miluje výzvy. Přestup do Chelsea je pro mě velice atraktivní,“ nechal se slyšet na serveru goal.com fotbalový veterán. Legendární Carlos chápe Scolariho snahu obklopit se v novém působišti lidmi, kterým může důvěřovat a kteří přinesou potřebného rodinného ducha do týmu. „Po jeho příchodu do Chelsea jsem s ním ale ještě nemluvil,“ prozradil Carlos.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události