Fotbal

Nedvěd chce na evropský trůn

Grande Paolo, jak je v Itálii Nedvěd přezdíván, by rád na závěr kariéry pokořil nejvyšší klubovou metu.

Není velkým tajemstvím, že nejsmutnější okamžik své veleúspěšné kariéry zažil 14. května 2003. Před domácím publikem nejprve gólem poslal svůj Juventus do finále Ligy mistrů, o několik minut později se ale sám připravil o možnost bojovat o vysněnou trofej. Po zbytečném faulu uprostřed hřiště uviděl žlutou kartu, která mu vystavila stopku pro vyvrcholení soutěže proti AC Milán.

Poslední šance na Svatý grál

Po závěrečném hvizdu semifinále dopadaly na trávník stadionu Delle Alpi slzy nezdolného hráče jako hrachy. Jeho spoluhráči si pak bez něj nevěděli v ofenzivě rady, velkému rivalovi podlehli ve finále po penaltovém rozstřelu. Drama se špatným koncem pro Starou dámu sledoval Nedvěd pouze z tribuny.


"Jestli bych raději vyhrál ligový titul nebo Ligu mistrů? Na to se ani nemusíte ptát, všichni přece vědí, co nosím v hlavě,“ odpověděl s vážnou tváří novinářům po zahájení přípravy na možná poslední sezonu v kariéře. Jeden velký sen si už splnil, zahrál si na mistrovství světa. Zda se mu podaří naplnit ten druhý, to ukáže následující rok.

Stará dáma potřebuje posily

Otázkou je, zda se Juventus po klinické smrti dokáže vyrovnat výkonům z minulosti. „Máme silný tým a už první trénink ukázal, jak dobří jsou naši mladí hráči,“ uvedl bývalý hráč Sparty na svých internetových stránkách a dodal: „Máme na čem stavět. Až na hřišti se ale ukáže, jestli jsme silnější než v předchozí sezoně.“ V ní turínský klub vybojoval po návratu mezi elitu bronz a zajistil si tak účast ve třetím předkole Ligy mistrů.


V letní přestávce zatím Juventus získal na hostování Chorvata Kněževiče z Livorna a brazilského útočníka Amauriho z Palerma. V hledáčku slavného klubu jsou také dva finalisté skončeného evropského šampionátu. Stará dáma má zájem o Lukase Podolského z Bayernu Mnichov i čerstvého kontinentálního šampióna Xabiho Alonsa z Liverpoolu.

Navždy v srdcích fanoušků

„Čím více špičkových hráčů podepíšeme, tím budeme silnější," míní „Méďa“. Ten se na popud trenéra Ranieriho před fanoušky zastal možné posily Dejana Stankoviče. Devětadvacetiletý fotbalista dal totiž před čtyřmi lety přednost konkurenčnímu Interu a to italští tifosi jen tak neodpouští.


Více informací o případu Stankovič si můžete přečíst ZDE.


Do jejich srdcí se Nedvěd navždy vryl především tím, že i přes blížící se konec kariéry neopustil černobílé barvy Juventusu po pádu do Serie B kvůli korupci a pomohl klubu i přes bodový odpočet k okamžitému návratu do nejvyšší soutěže. O tom, že tuto misi vzal plně za svojí vypovídá ocenění chebského rodáka nejlepším hráčem sezony druhé italské ligy. V roce 2004 jako druhý Čech v historii získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události