Fotbal

Belaid a Ivana plnohodnotnými slávisty

Belaid a Ivana plnohodnotnými slávisty
Zdroj: SK Slavia Praha

Vedení klubu uplatnilo na tuniského hráče opci. Do Edenu se natrvalo přesunul také Slovák Ivana.

Slavia Praha uplatnila opci na záložníka Tijaniho Belaida, který do pražského klubu přestupuje z Interu Milán. Se Slavií se dohodl na podmínkách smlouvy do konce června 2012. Belaid byl v minulé sezoně ve Slavii na hostování, nyní se jeho působení změní v přestup.

Gólem pokřtil slávistický domov

„Loňská sezona se vydařila ve všech směrech. Získali jsme titul, hráli jsme v Lize mistrů. Jsem rád, že mohu zůstat a pokusit se s týmem vše zopakovat,“ uvedl Tijani Belaid po podpisu smlouvy pro oficiální stránky klubu.


Tijani Belaid přišel do Slavie v létě roku 2008. Jeho posledním působištěm byl PSV Eindhoven. Tuniský reprezentant je historicky prvním střelcem v novém Edenu. „Zaplněný Eden byl nádherný. Bylo tam přes dvacet tisíc lidí, ale na hřišti se zdálo, že jich tam je snad padesát," vzpomínal na krásné okamžiky Belaid.

Ivana bude vzpomínat na minulost

Dvacetiletý záložník za Slavii vstřelil v 15 zápasech 4 branky. Dokonce se mu podařilo skórovat i v Lize mistrů. Jeho kariéru poté zbrzdilo vyšetřování automobilové nehody v Tunisku, které byl Belaid účastníkem. Reprezentační debut za Tunisko si odbyl proti Mali 16. srpna 2006. Za reprezentaci nastoupil celkem sedmkrát a dvakrát se radoval ze vstřelené branky.


Jen o chvíli před ním podepsal novou smlouvu také útočník Milan Ivana. „Nová sezona je velkou výzvou, musíme se pokusit obhájit získané pozice,“ uvedl Ivana pro slavia.cz.

Za kolik?

„Věřím, že když se mi budou vyhýbat zranění, bude střelecky mnohem úspěšnější také pro mě osobně,“ přeje si slovenský forvard. Slavia na nejlepšího střelce sezony 2005/06 uplatnila opci na přestup ze Slovácka, přestože svými výkony nijak neoslnil. Pro uplatnění v moderním fotbale by potřeboval přidat na tvrdosti.


Do Žiliny naopak odchází obránce Ondřej Šourek. Klub nehodlá zveřejnit finanční aspekty ani u jednoho z transferů.

hrc, dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události