Fotbal

Český mládežnický fotbal chce potvrdit své pozice

Evropský šampionát hráčů do devatenácti let vypukne za pět dní v šesti českých městech.

Základní cíl domácího celku je jasný. Mezi osmi týmy skončit nejhůř šestí a zajistit si tak účast na mistrovství světa dvacítek v příštím roce v Egyptě. Kouč Jakub Dovalil má k dispozici kompletní kádr, v němž v původní nominaci došlo k jediné změně. Stopera Ondřeje Mazucha, kterého neuvolnila Fiorentina, ve výběru nahradil Roman Brunclík.

Premiéra proti Anglii

Mladí reprezentanti se přesunuli do jabloneckých Břízek, kde se v těchto dnech připravují většinou při dvoufázových trénincích až do soboty. Pak už přesídlí do sousedního Liberce, a tam v pondělí v premiérovém duelu mistrovství vyzvou Anglii. Cíl Čechů je jasný: v konkurenci Anglie, Itálie a Řecka proklouznout ze silné základní skupiny.

Skauti mají napilno

Pro mladé fotbalisty to bude obrovská výzva. Dobře si totiž pamatují, jak česká dvacítka loni zvládla mistrovství v Kanadě. Všichni se tam zviditelnili a vzápětí někteří získali velmi dobré angažmá v zahraničí. Fotbaloví skauti z celé Evropy je budou ostražitě sledovat.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.