Fotbal

Baník Kubíčkovi: Buď zticha!

Baník Kubíčkovi: Buď zticha!
Zdroj: tn.cz / ČTK

Místopředseda svazu promluvil a jako obvykle někoho naštval. Tentokrát se proti němu postavila Ostrava.

Ostravský Baník se ve vyjádření na svých internetových stránkách ostře ohradil proti spekulacím o budoucnosti svého kouče Karla Večeři u národního týmu. Slezskému klubu se zejména nelíbila slova kontroverzní postavy českého fotbalu, druhého místopředsedy svazu, Jiřího Kubíčka. V médiích se totiž objevilo vyjádření, ve kterém místopředseda představenstva Olomouce označil kouče Baníku za adepta na post asistenta reprezentace.

Klub byl prý informován

„Z vyjádření není patrné, zda jej poskytl pan Kubíček z pozice člena výkonného výboru ČMFS, který bude realizační tým vybírat, či jako člen představenstva SK Sigma Olomouc,“ nelíbí se funkcionářům na Bazalech.


"Jako člen výkonného výboru, navíc zvolený právě za Moravu. I když je možné, že oni mi hlas nedali," odpověděl na dálku Kubíček a dodal: "O této možnosti jsem navíc před dvěma týdny informoval sportovního manažera Baníku Wernera Ličku."

Kubíček: Do zadku jim nepolezu

Námitky Ostravy nechápe, celou kauzu bere jako snahu o zviditelnění. "Baník chtěl dát najevo, že se mnou nechce mít nic společného. Já to respektuji, do zadku jim nepolezu.

Vedení nepostupuje kolektivně

„Přesto si myslíme, že s označováním možných kandidátů by se mělo postupovat daleko obezřetněji,“ naráží stanovisko klubu na Kubíčkovu přelétavost.


Tu dostatečně prezentoval při hledání nového reprezentačního kouče. Nejprve orodoval za alespoň dočasný návrat dosavadního vládce lavičky Brücknera, poté se údajně dušoval, že se ještě osobně pokusí přemluvit Košťálem odkopnutého Zemana. Jeho sympatie se naposledy přesunuly k Chovancovi.


S Baníkem se ale shoduje na tom, že by mělo vedení svazu vystupovat kolektivněji a jména nejprve probrat mezi sebou. "To má Baník pravdu. Já jsem ale jako místopředseda svazu nebyl pány Vackem, Košťálem, nebo Mokrým nikdy přizván na bližší jednání vedení svazu," obhajoval se Kubíček.

O Zemanovi vtipkoval

„To byl jen hec,“ řekl deníku Sport Kubíček k jeho snaze přimět ke změně rozhodnutí Zemana. „Olomouc totiž pár hodin po té volbě hraje přátelský zápas s CZ Bělehrad, který teď Zeman trénuje,“ dodal. Kubíček bude po svých několika „přátelácích“, tedy cvičných volbách, kterými se zatím prezentoval, regulérně volit spolu se zbytkem výkonného výboru nového kouče 17. července.

Ostrava: My pracujeme systémově

Zástupci Baníku zřejmě jeho prohlášení berou i jako součást odvěké regionální rivality. „Pokud by to nebyla jen fáma či spekulace, považovali bychom za férové nejprve o takovém záměru výkonného výboru informovat klub. Pokud se dozvíme podobné spekulace jen z médií, tak to spíš zavání snahou destabilizovat atmosféru v FC Baník Ostrava,“ stojí v prohlášení na fcb.cz.


Slezské funkcionáře neštve jen Kubíček, ale celkové dění okolo obsazení postu kouče reprezentačního áčka. A nejsou rozhodně sami. „Upřednostňujeme systémovou změnu a za neméně důležité považujeme třeba i obsazení postu technického ředitele reprezentace apod. Navíc jsme deklarovali, že dle našeho mínění by trenéři reprezentací měli být přímo zaměstnanci ČMFS, a ne klubů.“

Svaz je všem pro smích

Že Večeřu svazu nepustí je jasné i z dalších slov, která navíc zní směrem ke strahovskému sídlu posměšným tónem: „V Baníku pracujeme systémově, a proto si neumíme představit, že by náš trenér působil třeba i v roli asistenta kouče reprezentace,“ říká ostravský klub jednoznačné: „Ne!“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události