Fotbal

Liberec chtěl slavit s AC Milán

Slovan Liberec oslaví 12. července půlstoletí své existence. Dárkem měl být zápas s italským velkoklubem.

Severočeši hledali soupeře pro přípravně-exhibiční mač již od prosince minulého roku. V jejich hledáčku se objevila zvučná jména jako AC Milán, další italský klub Udinese Calcio, či německý Wolfsburg. Ze hry nakonec vypadly i Rapid Vídeň a Slovan Bratislava.

Kolik stojí zápas?

„Nevím, na čem ztroskotalo jednání konkrétně s AC Milán. Obecně se nám kluby zvučných jmen omlouvaly kvůli únavě hráčů z mistrovství Evropy a špatné dopravě k nám,“ vysvětlil mluvčí klubu Lukáš Váňa. Na kolik by případná devadesátiminutovka s mnohonásobným vítězem nejprestižnější klubové soutěže Ligy mistrů přišla?


„Některé týmy si řeknou o v uvozovkách pouze zaplacení nákladů spojených s cestou. Jiné kluby k tomu samozřejmě chtějí ještě navrch nějaký bonus,“ líčil, jak to chodí, Váňa. Konkrétní v otázce financí ale být nechtěl. Za hubičku to ale určitě nebude.

Neznámí Dánové se prodraží

„Aalborg je tak někde uprostřed. Nejsou úplně levní, ale nejsou zase za takové ceny, jako kluby typu AC Milán,“ přiblížil nároky soupeře, který se nakonec v Liberci představí. Souboj s dánským mistrem v 19 hodin odstartuje hlavní část programu svátečního dne. Na návštěvníky čeká mnoho doprovodných akcí včetně představení knihy Slovan Liberec - 50 let vášně.


Tu měl původně pokřtít bývalý úspěšný zaměstnanec Vítězslav Lavička, který má ale povinnosti jako čerstvý trenér pražské Sparty. Na tištěnou publikaci přispěli sponzoři, oslavy jsou jinak plně v režii klubu. Na kolik Slovan přijdou? „Tuto informaci vám bohužel nemůžu poskytnout,“ uzavřel tajemně Váňa.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události