Fotbal

Kubíček: Brücknera odstřelil Košťál!

Kubíček: Brücknera odstřelil Košťál!

Místopředseda chtěl do horkého křesla trenéra reprezentace dosadit osvědčené jméno.

Sám Brückner prý o návratu vážně uvažoval. Zřejmě chtěl českému fotbalu opět pomoci ve složité chvíli. Už dokonce přikývl na variantu s kouči předních ligových klubů jako svými asistenty. Do hejna bílých holubic, které mohly zažehnat krizi ale údajně brokovnicí střelil Vlastimil Košťál. Poslechněte si telefonát s místopředsedou svazu za Moravu Jiřím Kubíčkem


Další kulišárna

Šedá eminence domácí fotbalové scény podle Kubíčka proti Brücknerovi ostře vystoupila. Šedovlasý stratég a jeden z nejúspěšnějších koučů české a československé historie si pod tlakem svůj záměr rozmyslel. Zřejmě mu došlo, že komu není rady, tomu není pomoci.


„Košťál zaútočil na Brücknera a ten to vzdal. Vzápětí vyhlásil do novin, že už v žádném případě trénovat nebude. Mně přitom předtím řekl úplně něco jiného,“ dušuje se Kubíček, opozice ve vedení Českomoravského fotbalového svazu. „Pochopil jsem, že se zase udělala nějaká kulišárna. Opět někdo řídil věci v pozadí,“ dodal místopředseda svazu za Moravu a člen představenstva Olomouce.

Toppmöller leda za hezký úsměv

Košťál, který se dostal i do sporu s miláčkem národa Petrem Čechem, měl totiž jiný plán. „Varianta byla jasná – Košťál vybere a my to odsouhlasíme,“ neskrýval antipatie Kubíček. Košťál sice po neúspěšném šampionátu demonstrativně opustil pozici manažera reprezentace, budoucnost národního týmu ale řídí dál. V jeho hledáčku se nově objevil německý kouč Klaus Toppmöller.


Proti němu se ale postavila expertní trenérská rada svazu, většinu navíc podle předběžných hlasů nezíská ani ve výkonném výboru. Kubíček navíc tvrdí, že na zaplacení zahraničního kouče chybějí peníze. „Nemáme kde brát,“ potvrzuje. Více ohledně finanční situace svazové pokladny se dozvíte v telefonickém rozhovoru.

Radovi zlomili vaz Turci

Sám dá zřejmě hlas sparťanskému prezidentovi Chovancovi, kterého v roce 2002 střídal Brückner. Šance bývalého reprezentačního asistenta a kouče Teplic jsou už prý ty tam. „Varianta s Radou na lavičce, který by měl za zády Brücknera v pozici manažera, platila v případě, že bychom postoupili proti Turecku. Teď už je mrtvá,“ vysvětlil olomoucký funkcionář.


Podle něj Chovanec ve staronové funkci využije Brücknerem plánovaný model realizačního týmu. „Uvidíte, že když bude reprezentaci trénovat Chovanec, vybere si za asistenty klubové trenéry také.“

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události