Hokej

Dominik Hašek: Necítím, že budu trenérem nebo manažerem

Nejlepší český hokejový brankář všech dob odpovídal na vaše dotazy v on-line rozhovoru.

Zdroj: tn.cz


Dominik Hašek je bezesporu nejlepším českým hokejovým brankářem všech dob. Především jeho zásluhou získal český hokej olympijské vítězství v Naganu, jeho ruku zdobí dva prsteny pro vítěze Stanley Cupu. Definitivně oznámil konec kariéry po letošním druhém triumfu v prestižní NHL.


Na hokej ale podle svých slov rozhodně nezanevře ani v následujících letech. Ale trénovat nebo pracovat jako manažer Hašek nehodlá. "Vůbec necítím, že bych se měl stát trenérem, manažerem, či něčím podobným. Samozřejmě nemůžu vědět, jak se budu cítit za pět let," uvažoval během rozhovoru brankář.


Zatím neotevře ani vlastní brankářskou školu. "Ale když za mnou přijde nějaký kluk, tak si s ním o hokeji a speciálně o chytání rád popovídám," slíbil našim čtenářům fenomenální brankář.Dominik Hašek odpovídal na dotazy čtenářů


Kdo byl podle Dominátora nejlepším obráncem, se kterým hrál a na jakého nejnebezpečnějšího útočníka narazil ve své kariéře? Stane se vůbec někdy hokejovým trenérem nebo manažerem? Na co se v současné době nejvíce soustředí? A kdo je jeho největším kamarádem v zámoří?


Rozhovor


Dominik Hašek začal hrát hokej v šesti letech, v 18 se stal nejmladším reprezentačním brankářem v historii Československa, který kdy odchytal reprezentační zápas. V roce 1990 odešel do NHL, kde postupně hrál za týmy Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings a Ottawa Senators. Je dvojnásobný mistr ČSSR (1987 a 1989, s týmem Tesla Pardubice), olympijský vítěz (Nagano 1998) a vítěz Stanley Cupu (2002 a 2008 s týmem Detroit Red Wings). Dále je šestinásobný nositel Vezina Trophy (cena pro nejlepšího brankáře NHL) a dvojnásobný vítěz nejprestižnější individuální hokejové trofeje Hart Memorial Trophy (cena pro nejužitečnějšího hráče NHL).

rad, rk, pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události