Sport

Přijde s prvními kopci i útok Kreuzigera?

V dnešní šesté etapě Tour de France z Aigurande do Super-Besse si cyklisté poprvé vyzkouší formu v horách.

Poté, co Romanu Kreuzigerovi úplně nevyšla časovka, má dnes český cyklista šanci na reparát. Jede se totiž první horská etapa letošního ročníku Tour de France. A Kreuziger se cítí v horách jako doma. To koneckonců dokázal na čtvrtém nejvýznamnějším etapovém závodě světa, Kolem Švýcarska. Po triumfu v náročné horské časovce celý podnik vyhrál.

"Odpočinkové" etapy střídá tvrdá práce v horách

Po pěti víceméně rovinatých etapách čekají na jezdce v dnešní téměř dvousetkilometrové etapě čtyři stoupání. V prostřední části prověří síly cyklistů v pohoří Massif Central nejprve dvě stoupání nejnižší čtvrté kategorie.


Náročnější výšlapy je čekají v posledních padesáti kilometrech. Po čtrnáctikilometrovém stoupání druhé kategorie na 1401 m vysoký Col de la Croix-Morand číhá na cyklisty v cíli jedenáctikilometrové stoupání stejné obtížnosti do lyžařského střediska Super-Besse ve výšce 1289 m nad mořem.

Udrží si Schumacher žlutý trikot?

Žlutý trikot lídra bude podruhé hájit vítěz úterní časovky Stefan Schumacher z Německa. Jediný český zástupce Roman Kreuziger je průběžně na 33. místě s dvouapůlminutovou ztrátou.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události