Sport

Woods vstoupí do dějin. Vydělá miliardu

Woods vstoupí do dějin. Vydělá miliardu

Americký golfista Tiger Woods je sportovní fenomén a zároveň suverénně nejbohatším sportovcem světa.

Magazín Forbes dokonce říká, že se Woods může stát prvním sportovcem, který dosáhne mety jedné miliardy vydělaných dolarů. Podle výpočtů prestižního amerického časopisu, který tradičně sestavuje seznam nejbohatších lidí světa, by se tak mělo stát v roce 2010.

Chudý příbuzný Beckham

Čtrnáctinásobný vítěz světových majorů vydělal v roce 2007 115 milionů dolarů. Žádný jiný sportovec se k této astronomické cifře ani nepřiblížil. Na druhém místě se krčí s velkým odstupem David Beckham s „almužnou“ 65 milionů dolarů. V tuto chvíli má podle odhadů Woods vyděláno 750 milionů dolarů.

Šokovaný Forbes

„Je to něco nevídaného. Na světě je mnoho miliardářů, kteří zároveň vynikli jako sportovci. Příkladem hovořícím za vše je nejbohatší Švýcar a zároveň jachtařský šampion Ernesto Bertarelli( Zakladatel týmu Alinghi, který tradičně exceluje při známém podniku Luis Vuitton Cup.). Opačně to však neplatí. Je neuvěřitelné, aby někdo nashromáždil takové jmění pouze hraním sportu," píše ohromený Forbes.


Je zajímavé, že 9/10 Woodsova příjmu mu plyne z reklamy. Má velmi lukrativní smlouvy se společnostmi Nike, Buick a Gillette. V roce 2008 mu partnerství s těmito firmami přinese 90 milionů dolarů.

Sponzorovat Woodse se vyplatí

Devítinásobný držitel titulu nejlepší golfista světa je velmi oblíbený a má miliony fanoušků. Je zjištěno, že pokud zrovna hraje nějaký turnaj, tak televizní sledovanost stoupá o třetinu, někdy to činí dokonce ještě víc.


Firma Nike v roce 2007 prodala golfové vybavení za 600 milionů dolarů. Je zajímavé, že před podpisem smlouvy s Tigerem Woodsem v roce 1996 neměla s touto branží žádné zkušenosti.

Mašina na peníze se zastavila

Cestu za bájnou metou by mohlo výjimečnému golfistovi zbrzdit zranění, které si způsobil během US Open. S natrženým vazem v koleni celý turnaj nakonec dohrál, a co víc, dokázal triumfovat. Záhy po jeho skončení se musel podrobit operaci. Sezona pro něj zřejmě skončila.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události