Fotbal

Grant chtěl pro Čecha konkurenci

Bývalý trenér Chelsea Avram Grant chtěl angažovat polského brankáře Artura Boruce.

Petr Čech může děkovat majiteli Chelsea Romanu Abramovičovi, že už nestál o služby trenéra Avrama Granta. Jednou z vytipovaných posil izraelského kouče byl údajně polský brankář Artur Boruc, který se předvedl ve výborné formě na evropském šampionátu. Angažováním jednoho z nejžádanějších gólmanů na trhu chtěl zvýšit konkurenci na brankářském postu.

Grant: Chtěl jsem Boruce přivést do Chelsea

"Borucovy výkony na mistrovství Evropy pro mě nebyly překvapením, protože jsem ho sledoval ve skotské lize," řekl Grant v rozhovoru pro polské noviny Super Express. "Chtěl jsem ho přivést do Chelsea, už jsem měl i zjištěno, kolik by za něj Celtic požadoval. Jeho cena se nyní pohybuje mezi 10 až 15 miliony liber," dodal.

Grant byl úspěšný, ale...

Izraelský trenér byl ze Stamford Bridge propuštěn, přestože s týmem bojoval až do posledního kola o titul a ve finále Ligy mistrů prohrál až na penalty. To však majiteli klubu Romanu Abramovičovi nestačilo a Granta nahradil Brazilcem Luisem Felipe Scolarim. Důvodem byla pravděpodobně Abramovičova láska k útočnému fotbalu a zájem o velká jména. Ani v jednom z těchto ohledů Grant nesplňoval Abramovičovy požadavky.

Může se Čech těšit na nového kolegu?

Ani po odchodu Granta však Petr Čech nemá vyhráno. V posledních dvou sezónách trápila českého reprezentanta zranění a do hry se tak často dostávali průměrní Carlo Cudicini či Hilario. Není však vyloučeno, že také Scolari bude hledat k Čechovi dalšího brankáře.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události