Fotbal

Fanoušci Marseille kupují Drogbu

Třicetiletý kanonýr se prý nehodí do koncepce novému trenérovi Chelsea. V Marseille by ho brali hned.

Neobvyklý počin by měl namířit kroky útočníka Pobřeží slonoviny zpět do Francie. Přestup z Chelsea chtějí uhradit sami fanoušci. Částku asi 22 milionů liber (asi 650 milionů korun), kterou by posléze nabídli za svého bývalého hráče, vybírají na speciální internetové stránce. Před čtyřmi lety byl Drogba do té doby nejdražší posilou londýnského klubu. Ten za něj tehdy vysázel skoro 24 milionů liber.

Zvyšte limit!

Maximálním příspěvkem jednotlivce je pět euro. „Zkusme zjistit, zda jsme schopni jeho příchod zaplatit, když každý z nás obětuje jedno, nebo dvě eura,“ vyzývá otec myšlenky, fanoušek s přezdívkou Kain. Ten sám zbudoval internetovou stránku, kde mohou ostatní přívrženci marseillského klubu svou lásku prezentovat finančním darem.


Zatím se vybralo asi šest tisíc euro. Většina z přispěvatelů využilo maximální možnost poslaných peněz. Zaškrtli tedy kolonku pro jedno, dvě i pět eur. V diskuzi si mnozí věrní stěžují, že by se měl horní limit zvýšit z pěti euro alespoň na sto.

Drogbův dres v bazilice

„Víme, že získat jej bude hodně, hodně, hodně těžké, možná nemožné,“ řekl regionálním francouzským novinám La Provence jeden z dárců s přezdívkou Yaniss. „Jde nám jen o to, aby se celou věcí začal zabývat Pape Diouf a další členové vedení Olympique Marseille,“ dodal.


Drogba sice strávil v dresu klubu z jihu Francie jen jednu sezonu, do paměti se fanouškům však zapsal navždy. V ročníku 2003/04 nastřílel 19 branek a byl vyhlášen nejlepším hráčem francouzské ligy. Dalších pět zásahů pak v dresu Marseille přidal v Lize mistrů. Jeho dres z této povedené sezony je dokonce k vidění v místní bazilice Notre-Dame de la Garde.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události