Fotbal

Koller si zřejmě odbyde debut v ruské lize

Nový klub fotbalového útočníka Samara se představí na hřišti Jaroslavle.

Fotbalový kanonýr Jan Koller se možná už v sobotu představí v dresu Křídel Sovětů Samara. Uvedly to ve čtvrtek klubové stránky ruského klubu.


Tým Samary letí k ligovému zápasu do Jaroslavle a na palubě nebude chybět ani český útočník Jan Koller. Je hodně pravděpodobné, že se objeví v sobotu na hřišti. "Je možné, že se Jan Koller objeví v sestavě našeho týmu," uvedl sportovní ředitel Samary Jurij Makejev.


"Příchod Kollera je důležitým krokem v budování silného a ambiciózního klubu, který hodláme ze Samary vytvořit. Jan je fotbalistou evropské třídy a jeho příchod k nám dokazuje, jak nové vedení to myslí se Samarou vážně," dodal Makejev.

V zahraničí vystřídal šest klubů

Jan Koller měří 202cm a je jedním z nejvyšších profesionálních fotbalistů v Evropě. Také proto začínal v mládežnických klubech jako brankář. Svou profesionální kariéru již jako útočník začal ve Spartě, kde se ale příliš neprosadil, a tak šel zkusit štěstí do belgického Lokerenu. Zde se překvapivě dobře prosadil a přestoupil do slavnějšího belgického klubu RSC Anderlecht, kde v roce 2000 vyhrál trofej pro nejlepšího střelce belgické ligy. V Anderlechtu potvrdil kvality dobrého útočníka a o dvě sezóny později již hrál s Tomášem Rosickým v německém Dortmundu. Z Německa zamířil do AS Monako a do bundesligy se vrátil letos v zimě. Ovšem s dalším německým týmem Norimberkem sestoupil do druhé ligy.

V reprezentaci nastřílel 55 gólů

Prosadil se i v reprezentaci, se kterou postoupil na Euro 2004, a svými góly pomohl i k postupu na Mistrovství světa 2006. Drží současný rekord v počtu vstřelených branek v reprezentačním dresu. Konec své reprezentační kariéry naplánoval na rok 2008 po účasti na EURU 2008, kde dal v nešťastném zápase proti Turecku, který rozhodl o našem vyřazení již po základní skupinové fázi, pravděpodobně svůj poslední gól, již s pořadovým číslem "55".

rk, tn.cz, mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události