Fotbal

Brno v přípravě proti bezdomovcům

Moravští profesionálové si zpestřili přípravu na ligu „srandamačem“ proti klientům Armády spásy.

Sestavit tým pro duel na hřišti ZŠ Křenová v Brně dostal za úkol kapitán prvoligového celku Jan Trousil. Do jeho užší nominace se probojovali špílmachr týmu Polách, ostřílený útočník Došek i talentovaný Marek Střeštík. Po jejich boku se desítkám diváků bez střechy nad hlavou a akreditovaným novinářům představili také Švejnoha, Živný a Čoupek.

Uličný byl hned pro

„Lidé na okraji trpí nedostatkem kontaktu. Tak jsme si říkali, že by bylo dobré někoho pozvat, nejlépe právě někoho z centra společnosti,“ přiblížil ředitel brněnské Armády spásy Pavel Kosorin. Přemluvit fotbalisty prý nebylo vůbec těžké. „Pan trenér Uličný souhlasil velice ochotně. Zeptal se hráčů a ti byli taky hned pro.“


„Věděli jsme, že to pro ně bude zážitek si s námi zaťukat, takže jsme to udělali rádi. Přemlouvat nás nikdo nemusel,“ uvedl Čoupek. Na výsledku nezáleželo, a tak gólové radosti nikdo neměřil numerickou soustavou, ale jejich emoční intenzitou. Po změně stran se obě mužstva promíchala a bezdomovci tak dostali možná životní sportovní šanci, zahrát si v jednom týmu s profesionály.

Čoupek ocenil kvalitu soupeře

Že to nebyl žádný chodící fotbal, potvrdil trochu překvapený Čoupek: „Bylo tam pár dobrých akcí. Je vidět, že si kluci s tím balonem občas ťuknou.“ Po závěrečném hvizdu si všichni zúčastnění podali ruce a pózovali pro společné památeční fotografie.


„Maximálně to splnilo svůj účel. Zahrát si s profi hráči není běžné. Pro kluky to byl velký zážitek a jejich sebevědomí je zas teďka trochu vyšší,“ uvedl spokojený Kosorin. „Sranda byla, takže pohoda,“ usmál se Čoupek.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události