Fotbal

Skácel do Ipswiche? Rozhoduje se

Hráč s výbornou levačkou možná změní dres v rámci druhé anglické ligy.

Český reprezentant Rudolf Skácel je v rámci druhé anglické ligy na cestě ze Southamptonu do Ipswiche. Uvedl to sám manažer účastníka Championship, jak se druholigová soutěž jmenuje, Jim Magilton. Na Portman Road mají o levého záložníka, který na jaře hostoval v německé Herthě Berlín evidentní zájem, musejí ale počkat na jeho rozhodnutí.

Ipswich chce extra kvalitu

Hráč je momentálně v Praze a podle klubu váží svou budoucnost především vzhledem k možnosti zviditelnění se pro nového kouče české reprezentace. „Vím moc dobře, jak je pro Rudiho důležité nastupovat za Česko,“ uvedl Magilton a dodal: „Možná si myslí, že z druhé anglické ligy má do národního mužstva dál. Jsem si ale jistý, že to před konečným rozhodnutím prodiskutuje s dalšími lidmi.“


Od Skácelova příchodu si manažer Ipswiche slibuje získání „extra kvality“ do svého mužstva. „Byl se tady v týdnu podívat. Našimi možnostmi a plány do budoucnosti byl velmi okouzlen,“ vyprávěl Magilton. Podle něj už hráč obdržel velmi dobrou nabídku, kterou teď zvažuje. „Jeho rozhodnutí chceme znát velmi brzy,“ upřesnil šéf lavičky. Ipswich je už se Southamptonem na přestupové částce dohodnutý.

V jednom týmu s mistrem Evropy?

Ipswich to asi s útokem na účast v Premier League v příští sezoně myslí vážně. Do svých řad totiž láká útočné eso a mistra Evropy Angelose Charistease. Řecký forvard byl na jaře spoluhráčem tria českých reprezentantů. Spolu s brankářem Blažkem, defenzivním specialistou Galáskem a přímým konkurentem v útoku Kollerem, ale nezabránil pádu Norimberku z bundesligy.


Pokud střelec vítězné branky ve finále EURO 2004 proti domácímu Portugalsku klub opustí, zůstane v Německu ze zmíněné čtveřice už jen Galásek. Ipswich už zástupce Norimberku kontaktoval, konkrétní částka zatím nepadla. Angličtí funkcionáři už také vyjednávají s hráčovým agentem. „Nejsme k dohodě daleko,“ hlásil na stránkách klubu sportovní manažer Derek Bowden.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.