Fotbal

Madrid oslavuje Ujfalušiho

Kapitán reprezentace na ME se po odchodu z Itálie představil v Atléticu, kde ho vítali jako hvězdu.

Španělské Atlético Madrid představilo velkou letní posilu. Není jí nikdo jiný, než stoper a na ME kapitán české reprezentace Tomáš Ujfaluši. Třicetiletý fotbalista se rozhodl po skončené sezoně neprodloužit smlouvu v italské Fiorentině a volil svobodně mezi mnohými nabídkami. S italským klubem sice vybojoval účast v Lize mistrů, nemusí ale litovat, předkolo prestižní soutěže čeká i Atlético.

Cerezo se nad Ujfalušim rozplýval

„Nepochybně je to skvělý hráč se skvělým charakterem. Má výborné vlastnosti – je všestranný a ambiciózní,“ představil novou posilu fanouškům prezident španělského klubu Enrique Cerezo. Ujfalušiho uvítání se jako prestižní událost odehrálo ve VIP salónku stadionu Vicente Calderóna. Cerezo dále vyzdvihl, že nová posila už mnohokrát reprezentovala svou zemi, ocenil také její vstup do profesionálního fotbalu v nízkém věku.


Ujfaluši nejprve potěšil fanoušky pozdravem v místním kastilském nářečí, poté už pokračoval v lépe osvojené italštině: „Jsem velmi rád, že jsem přestoupil do velkého klubu, jakým Atlético je. Buduje se zde výborný tým a já doufám, že s ním získám mnoho trofejí.“

Hurá do Mexika!

„Je silný a navíc vítězný typ,“ pochvaloval si prezident, který se prezentoval výbornou znalostí Ujfalušiho životopisu. „Tvrdá práce a neustále rostoucí schopnosti mu pomohly k přestupu z německého Hamburku do italské Fiorentiny, za níž odehrál čtyři sezony,“ vyprávěl Cerezo a pokračoval v chvalozpěvu: „Takových hráčů moc není. Díky novým posilám bude náš tým silnější a fanoušci Atlética si budou moci zápasy užívat.“


Spolu s dalšími novými tvářemi Johnem Heitingou z nizozemského Ajaxu, Paulo Assuncaem a Florent Sinamou Pongollem nyní poputuje Ujfaluši za týme do Mexika. Tam se mužstvo od pondělí pod vedením trenéra Javiera Aguirreho připravuje na novou sezonu.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události