Fotbal

Beckham o Ronaldovi: Má to těžké!

Situace portugalské hvězdy Ronalda je jako vejce vejci podobná té, v níž byl v roce 2003 Beckham.

Módní ikona David Beckham byl hvězdou Manchesteru United. Pod Alexem Fergusonem nastupoval s číslem 7 na červeném dresu. Byl vyhlášený kopací technikou. Jeho přesné centry a precizně zahrávané přímé kopy tajily dech masám. V roce 2003 přišla lukrativní nabídka od španělského velkoklubu Realu Madrid.

Becks: Neuvěřitelně těžká volba

„Hrát za Menchester byl vždycky můj sen, ale stejně tak jsem si přál hrát za Real,“ svěřil se Beckham. „Byla to neuvěřitelně těžká volba a myslím, že Cristiano to teď cítí stejně,“ dodal manžel zpěvačky znovu rozpadlé dívčí skupiny Spice Girls.


Ten se nakonec do Španělska vydal a v sezoně 2006/07 pomohl Bílému baletu k zisku titulu. Z týmu byl přitom nejprve vyloučen, protože místo prodloužení kontraktu podepsal smlouvu s americkým Los Angeles Galaxy.

Další sedmička před dilematem

Na nátlak fanoušků i spoluhráčů byl ale vzat na milost a zásadním způsobem přispěl k přerušení nadvlády nenáviděné Barcelony v La lize. „Žít v Madridu a hrát za něj – není moc lepších klubů. Snad jen Manchester United je na srovnatelné úrovni,“ vyznal se Beckham z lásky a dodal: „Když jsem hrál za United, jediný klub, který ještě přicházel v úvahu, byl Real.“


Nastupující módní ikona Cristiano Ronaldo je hvězdou Manchesteru United. Pod Alexem Fergusonem, který jej zbožňuje, nastupuje s číslem 7 na červeném dresu. Je vyhlášený kličkou ála koloběžka, jeho precizně zahrávané přímé kopy tají dech masám. V létě přišla lukrativní nabídka od španělského velkoklubu Realu Madrid.

Real jásá, Manchester zuří

Ani portugalský reprezentant se netají tím, že by rád do Španělska odešel. Manažer United Ferguson jej ale nechce za žádnou cenu pustit. A že to není cena ledasjaká dokazuje poslední nabídka ve výši 80 milionů liber (skoro 2,5 miliardy korun). Ronaldův přestup by se zapsal do historie fotbalu, jako nejdražší transakce.

Beckham by dal Zlatý míč Ronaldovi

„Fotbalem protéká opravdu hodně finančních prostředků, a tak mě nepřekvapuje, že jsou týmy, které si mohou takovou nabídku dovolit,“ uvedl Beckham.V Realu se na Ronalda už těší, zatímco v Manchesteru zuří. „Mít ale na výběr mezi těmito dvěma kluby je pro něj naprosto skvělé,“ zvyšuje už tak velké sebevědomí Portugalce Beckham a dodává: „Old Trafford a Santiago Bernabeu jsou dvě naprosto unikátní místa světa.“


Beckham má také už teď jasno, že by si měl Ronaldo na konci roku odnést Zlatý míč pro nejlepšího hráče v Evropě. „Tenhle rok byl prostě neuvěřitelný,“ rozplýval se Becks. Jeho šance ale snižuje nedávná operace kotníku, kvůli níž bude mimo hru až tři měsíce. Nestihne tak určitě začátek nové sezony.

Ronaldo vs. Beckham

Ronaldo je komplexnější. Zatímco Becks přímé kopy brilantně točil, Portugalec je zahrává stylem, pro nějž se vžil název „Ronaldova raketa“. Třiadvacetiletý borec je i daleko lepší zakončovatel, což potvrdil v poslední sezoně vítězstvím mezi kanonýry v anglické lize.


Oba mají společné ještě jedno – jsou miláčky žen a dívek. Zatímco Ronaldova hvězda v žebříčku dámských sympatií teprve stoupá, Beckham má na přízni fanynek postavený zlatý důl.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události