Motorsport

Šampionát F-1 se podle Hamiltona rozhodne až v Sao Paulu

Letošní sezóna je zatím ještě více vyrovnanější, než ta loňská.

Loňská sezóna mistrovství světa vozů formule 1byla nevídaně vyrovnaná. Po jedenadvaceti letech totiž nabídla dramatické finále. V posledním závodě si to o titul rozdali tři jezdci.


Letošní sezóna je zatím ještě vyrovnanější, protože zatímco loni po devíti závodech dělilo první čtyři jezdce devatenáct bodů, tentokrát jsou to pouhé dva. To ale samozřejmě neznamená, že se od příštího závodu nemůže začít někdo vzdalovat a titul získat několik závodů před Brazílií.


Lewis Hamilton se ale domnívá, že se letos bude znovu rozhodovat v závěrečné Grand Prix v Sao Paulu: "Jsem si jistý, že to bude hodně podobné loňskému roku, kdy to bylo velmi vyrovnané mezi třemi prvními jezdci a na konci nás dělil jeden bod. Doufám, že ne, ale předpokládám, že se znovu rozhodne v posledním závodě.", řekl britský pilot stáje McLaren v rozhovoru pro server autosport.com.


V polovině sezóny má Hamilton na kontě stejný počet bodů jako Felipe Massa a Kimi Räikkönen, Robert Kubica je za vedoucím triem o dva body pozadu.

Kubica bude přemýšlet o boji o titul až v posledním závodě

Právě polský jezdec Robert Kubica si stále nepřipouští, jak blízko se ocitl špičce v poháru jezdců. Po závodu ve Velké Británii dýchá na záda s dvoubodovou ztrátou hned třem pilotům.


„Můj přístup je velmi podobný tomu, který jsem měl předtím. Vždycky se snažím získat tolik bodů, kolik je možné a dostat z auta maximum. Pokud to maximum stačí na to, abyste bojovali o šampionát i v posledním závodě, pak přemýšlíte o šampionátu. Teď se ale soustředím na závod za závodem,“ prohlásil polský pilot během testování v německém Hockenheimu.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události