Fotbal

Berbatov míří do Manchesteru United

Na Britských ostrovech se schyluje k největšímu přestupu léta!

Anglický fotbalový klub Manchester United oficiálně nabídl Tottenhamu Hotspur 20 milionů liber (590 milionů korun) za bulharského ostrostřelce Dimitara Berbatova. Informaci v pátek přinesla britská média. 


Ferguson o Berbatova stál již dříve

Manažer a kouč Manchesteru United Alex Ferguson měl jednoho z nejlepších střelců Premier League Dimitara Berbatova (27) celý rok na prvním místě seznamu posil. Bulharský kanonýr, který si zahrál i proti pražské Slavii, by měl v nové sezoně vytvořit útočnou dvojici s Waynem Rooneyem. Jednání s Tottenhamem by měla být uzavřena příští týden podpisem smlouvy. Ferguson slíbil bulharskému sniperovi plat ve výši 80 000 liber týdně.

Ramos potřebuje peníze na posily

Tottenham by rád za Berbatova utržil 30 milionů liber. Potřebuje totiž získat prostředky na nákup dalších posil, z nichž nejdražší je španělský útočník Luis García z Espaňolu Barcelona za 11 miliónů liber. Trenér Ramos již v této sezoně utratil za posily více než 50 milionu liber, když do klubu přišli Luka Modric, Jonathan Woodgate, Alan Hutton, Heurelho Gomes, Giovani Dos Santos, Chris Gunter, Gilberto a John Bostock.

Za dvě sezony vstřelil 46 branek

Tottenham Berbatova koupil v roce 2006 z Bayeru Leverkusen. Útočník klub přišel na 10,9 milionu liber. V Premier league se velmi rychle prosadil a stal se jedním z nejobávanějších hráčů soutěže. Berbatov je známý svým krytím míče a skvělou střelou. Nedělá mu problém střílet branky z jakékoli pozice. V dresu Spurs odehrál dvě sezony a vstřelil 46 branek.

hrc, Mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události