Hokej

Pinc a spol. nejspíše nebudou hrát KHL

Pinc a spol. nejspíše nebudou hrát KHL

Jekatěrinburg stále nesložil potřebné garance a hrozí mu vyloučení ze soutěže.

Čeští hokejisté Marek Pinc, Tomáš Divíšek a Radek Philipp si nejspíše v Kontinentální hokejové lize se svým týmem Avtomobilist Jekatěrinburg nezahrají. Ruský klub stále nesložil potřebné garance a podle sobotních informací serveru allhockey.ru bude nejspíše nahrazený v KHL jiným celkem.

Místo Jekatěrinburgu Chimik

Na setkání zástupců Ruské hokejové federace s prezidentem KHL Alexanderem Medvěděvem se řešila situace kolem Jekatěrinburgu. "Na stůl se dostala i možnost, že Avtomobilist v Kontinentální lize nahradí jiný tým. Konkrétně padlo jméno Chimiku," uvedl po setkání Medvěděv. "Chemik na rozdíl od Jekatěrinburgu složil potřebné finanční garance. Avtomobilist tak doteď neučinil. Pokud to jeho vedení neudělá do 15. července, prostě v KHL hrát nebude," prohlásil šéf nové soutěže.

Hledá se vhodné řešení

Vedení ligy sice Jekatěrinburgu pohrozilo, ale zároveň se mu snaží všemožně pomoci. "Je už udělaný program soutěže a museli bychom ho předělávat. Začít jednat s jiným klubem od začátku by bylo velmi problematické," stojí v prohlášení KHL, které vyšlo v sobotu. "Potíž může být i s uzavřenými smlouvami hráčů," zmínil další aspekt Medvěděv. Tento bod se týká také tří českých krajánků - brankáře Marka Pince, obránce Radka Philippa a útočníka Tomáše Divíška. "Zástupci Kontinentální hokejové ligy se sejdou s vedením regionu Sverdlovsk a pokusí se najít řešení. Pokud ale zde peníze skutečně nejsou a nepůjde je najít, tak v lize hrát nebudou," dodal její prezident Medvěděv.

mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události