Sport

Berdych ve finále vyzve Robreda

Berdych ve finále vyzve Robreda
Zdroj: TN.cz

Český tenista Tomáš Berdych se probojoval do finále turnaje ve švédském Bastadu.

Český tenista Tomáš Berdych bude dnes usilovat o čtvrtý turnajový titul v kariéře. Do cesty se mu postaví Tommy Robredo, španělský tenista, který v druhém semifiánle porazil krajana a turnajovou jedničku Davida Ferrera.

Postup přes Verdasca

Berdych se do finále turnaje dostal výhrou nad Fernandem Verdascem 2:6, 6:3 a 6:2. Se stejným hráčem přitom ve Wimbledonu jasně prohrál 0:3 na sety. Je zřejmě, že českému hráči mnohem více svědčí švédská antuka než travnatý povrch wimbledonských dvorců. Berdych se do finále turnaje v Bastadu probojoval už v roce 2005, ale na titul nedosáhl, když v posledním zápase prohrál s Rafaelem Nadalem. Letos se takhle daleko v turnaji ATP dostal poprvé, zatím bylo jeho maximem semifinále podniku série Masters v Miami.

S Robredem má pozitivní bilanci

Nejlepší český tenista součastnosti hrál se svým nedělním soupeřem již tři zápasy. Ve dvou odcházel z kurtu jako vítěz, naposledy aktuálně sedmnáctého hráče světa porazil loni na antuce v Monte Carlu. Robredo, který je nasazený jako turnajová trojka, ale určitě nebude snadným soupeřem. V letošním roce má bilanci 25 výher a 14 proher. Navíc turnaj v Bastadu patří mezi jeho nejoblíbenější podniky. V roce 2006 zde triumfoval a již celkem třikrát se propracoval až do semifinále. Letos je to jeho druhá účast ve finále podniku ATP.

Vítěz získá 85 tisíc dolarů

Turnaj v Bastadu zažil také jednu zajímavost. Poprvé od roku 1984 se do semifinále probojovali čtyři nejvýše nasazení hráči. Naštěstí pro Berdycha ale byla matematická řada přerušena a ve finále se střetnou turnajová trojka se čtvrtým nasazeným hráčem. Hráč, který finálové utkání vyhraje, si na své konto připíše odměnu 85 tisíc dolarů (1 275 000 Kč).

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události