Fotbalové stadiony v Kataru pro MS ve fotbale 2022

MS ve fotbale 2022 se bude hrát v Kataru na celkem osmi stadionech. Ten největší, Lusail Stadium, na kterém se odehraje také finále, má kapacitu až 80 000 diváků.

 • #

  LUSAIL STADIUM

  Lusail City
  Kapacita: 80 000

  Jde o největší stadion, který v Kataru před světovým šampionátem vyrostl. Pojme celkem 80 000 fanoušků a otevřen byl v listopadu minulého roku. Hostit bude celkem deset duelů, a to včetně zápasů Brazílie a Argentiny.

  Hrát se na něm bude prosincové semifinále a finále. Stadion leží 20 kilometrů od města Dauhá.

 • #

  AL BAYT STADIUM

  Al Khor City
  Kapacita: 60 000

  Stadion leží ve městě Al Chúr, má kapacitu 60 000 fanoušků a známý je především tím, že se na něm bude hrát úplně první utkání mezi domácím Katarem a Ekvádorem. Celkem se na něm odehraje devět utkání a zahraje si na něm například Anglie, Španělsko či Německo.

 • #

  AHMAD BIN ALI STADIUM

  Umm Al Afaei
  Kapacita: 40 000

  Jedna z menších arén, na které se bude hrát světový šampionát v roce 2022. Kapacita se pohybuje na čísle 40 000 fanoušků. Stadion leží 20 kilometrů od Dauhá ve čtvrti Umm Al Afaei. Hrát se na něm budou především zápasy základních skupin a jeden duel osmifinále.

 • #

  AL-JANOUB STADIUM

  Al Wakrah
  Kapacita: 40 000

  Hodně podobné stavení jako Ahmad Bin Ali Stadium. Kapacita je totožná a taktéž i rozhození zápasů. Stadion leží ve městě Al Wakrah a úvodní duel skupiny si na něm zahrají obhájci zlata z Francie. Na začátku prosince Al-Janoub hostí jeden duel osmifinále.

 • #

  AL THUMAMA STADIUM

  Al Thumama
  Kapacita: 40 000

  Další destinací šampionátu na Středním Východě je Al Thumama, kde v říjnu roku 2021 vyrostl stadion o kapacitě 40 000 fanoušků. Celkem se na stadioně, který připomíná mnichovskou Allianz Arénu, odehraje osm duelů. Hrát se tam budou dva duely vyřazovací části.

 • #

  EDUCATION CITY STADIUM

  Al Rayyan
  Kapacita: 40 000

  Další stadion o podobné kapacitě. Education City leží ve městě Al Raján a v okolí designového stánku vyrostla dokonce zeleň. Hrát se na něm bude již tradičně osm zápasů, včetně jednoho osmifinále a čtvrtfinále.

 • #

  KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM

  Aspire
  Kapacita: 40 000

  Stadium funguje již od roku 1976, ale naposledy v roce 2017 prošel renovací. Stadion leží v hlavním městě Kataru a dříve hostil například MS klubů či Asijské hry. Rozdávat se na něm budou navíc první medaile, hraje se tam totiž duel o třetí místo.

 • #

  STADIUM 974

  Ras Abu Aboud
  Kapacita: 40 000

  Jeden z nejzajímavějších stadionů s velmi specifickým designem. Má modulární konstrukci a obsahuje 974 recyklovaných přepravních kontejnerů jako poctu průmyslové historii místa a mezinárodní předvolbě Kataru (+974).

  V některých kontejnerech je umístěno vybavení stadionu, jako jsou například koupelny. Ve čtvrti Ras Abu Abboud se odehraje celkem sedm duelů, včetně šlágru mezi Francií a Dánskem.

Zdroje fotografií stadionů: Profimedia.