Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Maroš Šefčovič a Miloš Zeman
aktualizováno včera 20:41
slovenské volby

Šefčovič se setkal se Zemanem, Čaputová vyrazila na hory

Už za týden budou Slováci vědět, kdo bude jejích příštím prezidentem nebo prezidentkou. Jeden z kandidátů Maroš Šefčovič vyrazil do Česka a setkal se s prezidentem Milošem Zemanem a místopředsedou vlády Janem Hamáčkem. To Zuzana Čaputová, vítězka prvního kola prezidentské volby, zůstala doma na Slovensku a vyrazila na piknik se svými příznivci.

Miloš Zeman - 2
aktualizováno 22.03.
Plány na důchod

Zeman chce zůstat v Lánech, koupil tam pozemek za 2,5 milionu

Prezident Miloš Zeman by mohl zůstat v Lánech na Kladensku i po skončení prezidentského mandátu. Společně s manželkou Ivanou tam totiž před časem koupili pozemek nedaleko lánského zámku.

Miloš Zeman na návštěvě Karlovarského kraje
21.03.

VIDEO: Prezident Zeman na návštěvě Karlovarského kraje

Třetím dnem vrcholí návštěva Miloše Zemana v Karlovarském kraji. Kromě toho, že zavítá do malé obce Milhostov na Chebsku, navštíví také Nový Kostel. Ten leží v oblasti známé seismickou aktivitou.

Prásk.tv píše:

Parodie Harry Potter a kámen mudrců
čtěte o tématu Miloš Zeman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Při opravách silnic se krade, tvrdí Zeman
aktualizováno 20.03.
kontroverzní výrok

Při opravách silnic se krade, tvrdí Zeman. Požaduje změny v ŘSD

Prezident Miloš Zeman ve středu na cestě po Karlovarském kraji překvapil svým výrokem na adresu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Během debaty s občany prohlásil, že se při opravách silnic krade a je zapotřebí vyměnit vedení. Státní podnik to odmítá.

Miloš Zeman v Karlovarském kraji
20.03.
kontroverzní výroky

Turecko je spojenec ISIS, řekl Zeman. Nepřijatelné, zuří Turci

Prezident Miloš Zeman označil při návštěvě Karlovarského kraje Turecko za faktického spojence Islámského státu. Turecko podle prezidenta zprostředkovávalo některé operace potřebné pro zásobování Islámského státu a posouvá se samo k islámské ideologii. Proti Zemanovým slovům se už ohradila turecká ambasáda.

Aleš Gerloch
20.03.
Zemanův kandidát

Gerloch ústavním soudcem nebude. Senát ho jasně odmítl

Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři ve středu kandidaturu v tajné volbě neschválili. Gerloch dostal 19 ze 64 odevzdaných hlasů, oznámil předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za ANO). Podpora z vládních frakcí ANO a ČSSD Gerlochovi nestačila. Důvodem odmítnutí byly zřejmě pochybnosti senátorů o Gerlochově morální integritě, kterou vyjádřili hlavně zástupci lidovců, Starostů, TOP 09 a uskupení Senátor 21. Gerlocha nominoval prezident Miloš Zeman.

Miloš Zeman a Alex Mynářová
aktualizováno 10.03.
Sláva na Hradě

Zeman slavil šest let ve funkci. Gratuloval Mynářové k těhotenství

Prezident Miloš Zeman oslavil šest let ve funkci. Na Pražský hrad se sjeli jeho příznivci, k výročí inaugurace mu zazpívala šansoniérka Mireille Mathieu.

Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD
aktualizováno 01.03.
Volební sjezd ČSSD

Zeman "daroval" ČSSD svůj hlas ve volbách. Otřel se o Petříčka

Na volebním sjezdu ČSSD promluvil prezident Miloš Zeman. Sociální demokraty potěšil tím, že bude v květnových volbách do Europarlamentu hlasovat právě pro ně.

Miloš Zeman a Andrej Babiš
26.02.
Jednání na Hradě

Zeman se sešel s Babišem. Řešili rozpočet a cestu za Trumpem

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý jednal s prezidentem Milošem Zemanem o rozpočtu nebo o plánovaném setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zeman mu doporučil zkontrolovat, zda není prostor pro úspory u daňových výjimek, které byly dříve uděleny. V případě cesty do USA prezident zdůrazňuje zejména ekonomické zájmy České republiky či stěhování české ambasády v Izraeli.

Miloš Zeman - profesoři
aktualizováno 11.02.
Vysoká škola se brání

Univerzita podala žaloby: "Zeman porušil zákony, ty platí i pro něj"

Univerzita Karlova podala dvě správní žaloby u Městského soudu v Praze kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat profesory docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Podle vedení univerzity Zeman porušil pravidla pro jmenování profesorů a akademické svobody.