Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dávky na děti - 1
aktualizováno včera 16:58
názory stran

Rodičovský příspěvek jen pro některé: Opozice chce zakročit!

Zvýšení rodičovského příspěvku tak, jak ho navrhuje koaliční rada, zřejmě ve Sněmovně neobstojí. Pro příspěvek, který by platil pouze pro děti narozené po 1. 1. 2020, není zřejmě žádná z opozičních stran. Ty by totož podle svého vyjádření podpořily pozměňovací návrh, podle kterého by peníze navíc dostaly i rodiny s dětmi do čtyř let.

Výhra v loterii
19.03.
historicky nejvyšší výhra

Šla si jen do obchodu pro jízdenku. Vyhrála 20 miliard korun

Příběh jako z pohádky. Žena z amerického venkova si šla koupit jízdenku do obchodu s potravinami. Úplnou náhodou jí pohled padl na lístek do loterie, za pár drobných jej koupila. Další den ráno zjistila, že se právě stala majitelkou nejvyšší výhry v dějinách loterie – 878 milionů dolarů, necelých dvacet miliard korun.

Obchodní centrum ČEZ
19.03.
bilance

ČEZu klesl zisk o 45 procent, loni vydělal 10,5 miliardy korun

Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun. Meziroční srovnání podle ČEZ značně ovlivnily jednorázové výnosy za 7,5 miliardy korun z roku 2017, hlavně z prodeje akcií maďarské ropné a plynárenské skupiny MOL.

Prásk.tv píše:

Alice Bendová
čtěte o tématu peníze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Muž ve vězení - ilustrační foto
aktualizováno 18.03.
práce ve vězení

Vláda přidá vězňům peníze! Vydělají si téměř 16 tisíc měsíčně

Vězni si budou vydělávat víc. Vláda posvětila plán zvýšit jim mzdy o 1200 korun. Pracovat mohou například v Plzni, kde v pondělí otevřeli nový provoz. Tam si mohou vydělávat i ti, kteří nesmějí z bezpečnostních důvodů pracovat mimo střežené prostory.

Migranti na lodi
18.03.
finanční pomoc

Česko pomůže zemím s migrační krizí. Pošle 150 milionů korun

Česká republika poskytne 150 milionů korun na pomoc migrantům a státům, které se potýkají s uprchlickou krizí. Finance naše země pošle především na Blízký východ a do severní Afriky.

Po mincích nabízí stát výroční dluhopisy
aktualizováno 18.03.
zhodnocení peněz

Chcete bezpečně vydělat? Stát spustil třetí vlnu dluhopisů

Ministerstvo financí zahájilo další emisi státních dluhopisů pro občany s názvem Dluhopisy Republiky. V rámci třetí vlny je možné dluhopisy nakupovat až do 14. června. Zároveň také skončilo druhé upisovací období. V rámci prvního kola se prodaly dluhopisy v hodnotě necelých tří miliard korun.

Ministerstvo financí, NKÚ
18.03.
Výsledky kontrol

Odhalení NKÚ: Ministerstvo financí má nepořádek v účetnictví!

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil vedení účetnictví Ministerstva financí za rok 2017. Kontroly našly velké nedostatky hlavně ve vedení účetnictví Národního fondu, který mimo jiné operuje s toky finančních prostředků z EU do ČR.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 15.03.
Podvod a zpronevěra

Muž obral neziskovku, aby hýčkal milenku! Má za patami kriminálku

O téměř půl miliónu korun měl obrat příspěvkovou organizaci, která se starala o lidi s mentálním postižením, teď už bývalý vedoucí pracovník. Podle informací Televize Nova měl peníze použít pro svou milenku.

Zdravotní pojištění
15.03.
PŘEHLED výše odškodného

Lidé za úrazy dostávají i o statisíce korun méně. Na tohle máte právo!

Češi nejsou připraveni na úrazy. Možnost vážného úrazu často neřeší, anebo se spoléhají na pomoc od partnera. Navíc nejsou dostatečně informovaní o možnostech odškodnění. Kvůli tomu je odškodné často i o statisíce nižší, než by mohlo být. Víte, na co všechno máte v případě úrazu právo?

Youtubeři
aktualizováno 15.03.
Život ve hvězdách

Youtubery sledují stovky tisíc lidí! Za rok si přijdou i na miliony

Stále populárnější jsou mezi mladými lidmi youtubeři. Jejich fanoušci každý týden netrpělivě čekají, až zase natočí další video a budou se moci podívat například na to, co frčí v počítačovém světě nebo který make-up je ideální. Jaké to je být youtuberem přiblížil pořad Život ve hvězdách.