Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské
aktualizováno dnes 13:08
Příspěvek pro všechny

Rozzuření rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské. Jsou jich tisíce

Připravovaný vládní návrh, který počítá se zvýšením rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300 tisíc korun pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, budí stále větší a větší emoce. V pondělí se v některých městech rozjely podpisové akce, jejichž organizátoři chtějí, aby vyšší rodičovskou dostali rodiče všech dětí do věku čtyř let tak, jak to původně slibovala vláda.

Očkování dětí
aktualizováno dnes 15:45
Návrh vlády

Stát chce přesvědčit neočkující rodiče. Vyplatí jim odškodnění

Stát by mohl odškodňovat rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona dnes schválil kabinet, informoval na twitteru úřad vlády. Celkové náklady opatření není resort zdravotnictví schopen předem odhadnout, může jít o stovky tisíc až desítky milionů korun ročně.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
23.03.
ano a čssd couvá

Politici se lekli naštvaných otců a matek! Rodičovskou chtějí změnit

Vlna kritiky se snesla na politiky kvůli zvýšení rodičovského příspěvku. Podle dohody hnutí ANO a ČSSD by měl stoupnout ze současných 220 tisíc na 300 tisíc korun. Má to ale háček. Nárok na peníze budou mít pouze rodiče, kterým se dítě narodí právě až po 1. lednu 2020. Podle sobotního deníku Právo už ale obě strany ustupují.

Prásk.tv píše:

Alice Bendová
čtěte o tématu peníze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Zadržené peníze
aktualizováno 22.03.
Akce Aurelius

Policie odhalila dotační podvod za 300 milionů! Stíhá čtyři lidi

Kriminalisté odboru daní Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi čtyři podezřelé z dotačních podvodů. Podle policie odčerpali z Evropských fondů přibližně 300 milionů korun.

Tereza zadržená v Pákistánu - 2
aktualizováno 22.03.
Obhájce chce peníze

Terezu podrazil ten, komu věřila! Případ se nepohne bez peněz

Češka Tereza Hlůšková, kterou poslal soud v Pákistánu na osm let a osm měsíců do vězení, má další problém. Její advokát Asghar Dogar totiž prohlásil, že už ji nebude hájit, pokud mu za jeho služby nezaplatí. Odvolání proti rozsudku tak zřejmě čeká na jeho výplatu.

Rodina
aktualizováno 21.03.
Příspěvek na děti

Češi si na rodičovskou nemůžou stěžovat! TADY ji nemají vůbec

Rodičovský příspěvek by se podle rozhodnutí koaliční rady měl od příštího roku zvýšit z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Tisíce rodičů si ale okamžitě začaly stěžovat, že bude nárůst platit jen pro nově narozené děti. Příspěvek v Česku přitom patří k nejdelším a nejvyšším na celém světě.

Škrty ve vládě
aktualizováno 21.03.
příspěvky do rozpočtu

Vláda měla velké plány. Zřejmě na ně ale nebude mít peníze!

Vypadá to, že vláda bude muset omezit řadu svých původních plánů. Nebude na ně dost peněz. Do státní pokladny totiž letos přiteče mnohem méně ze státních a polostátních podniků, než v předchozích letech.

Rodina
21.03.
Vyšší rodičovský příspěvek

"Děti si neděláte kvůli penězům!" vrhli se na kritiky nové rodičovské

Koaliční rada v pondělí rozhodla, že vyšší rodičovský příspěvek budou čerpat jen rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020. Na politiky se okamžitě snesla vlna kritiky, jsou ale i tací, kdo se jich zastávají.

Dávky na děti - 1
aktualizováno 20.03.
názory stran

Rodičovský příspěvek jen pro některé: Opozice chce zakročit!

Zvýšení rodičovského příspěvku tak, jak ho navrhuje koaliční rada, zřejmě ve Sněmovně neobstojí. Pro příspěvek, který by platil pouze pro děti narozené po 1. 1. 2020, není zřejmě žádná z opozičních stran. Ty by totož podle svého vyjádření podpořily pozměňovací návrh, podle kterého by peníze navíc dostaly i rodiny s dětmi do čtyř let.

Výhra v loterii
aktualizováno 21.03.
historicky nejvyšší výhra

Šla si jen do obchodu pro jízdenku. Vyhrála 20 miliard korun

Příběh jako z pohádky. Žena z amerického venkova si šla koupit jízdenku do obchodu s potravinami. Úplnou náhodou jí pohled padl na lístek do loterie, za pár drobných jej koupila. Další den ráno zjistila, že se právě stala majitelkou nejvyšší výhry v dějinách loterie – 878 milionů dolarů, necelých dvacet miliard korun.