Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.

Turisté v karanténě v Ostravě
aktualizováno 03.07.
epidemie nehrozí

ÚLEVA: Smrtící virus MERS vyvrátily testy! Muž bude propuštěn

Testy nepotvrdily nákazu koronavirem MERS u třiatřicetiletého Čecha, který se 29. června vrátil ze soukromé cesty do Soulu v Jižní Koreji. Novinářům to dnes řekl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. Je to už druhý případ v Česku, kdy testy podezření na nákazu vyvrátily. Mimo nebezpečí tak je i 49 lidí, kteří s mužem cestovali na zájezd do Polska.

Turisté v karanténě v Ostravě
aktualizováno 03.07.
galerie Smrtící nemoc v Česku?

Turisty kvůli MERS stopli v Ostravě! Jak vypadá karanténa?

MERS! Smrtelná nemoc je možná v Česku. S příznaky na onemocnění právě tímto virem hospitalizovali v nemocnici Na Bulovce třiatřicetiletého pacienta z Moravskoslezského kraje, u kterého se ale onemocnění nepotvrdilo. V souvislosti s tím, skončilo v karanténě i 49 lidí, kteří s ním cestovali na zájezd do Polska. Přečtěte si, jak karanténa vypadá.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Mers
aktualizováno 03.07.
Nebezpečná nemoc

MERS v Česku? Na Bulovce je muž, který byl týden v Koreji

V pražské nemocnici Na Bulovce hospitalizovali muže s podezřením, že je nakažen koronavirem MERS. Jde o delegáta cestovní kanceláře z Ostravy, který týden pobýval v Koreji. V souvislosti s tím bylo v karanténě ještě dalších asi 49 lidí. Podezření na MERS se ale nakonec nepotvrdilo.

Mers
22.06.
nedaří se ho zastavit

Smrtící virus MERS se stále šíří. Zemřeli další dva lidé!

Další dva lidé podlehli v Jižní Koreji smrtícímu koronaviru MERS, počet obětí tak v této zemi stoupnul už na 27 osob. Zároveň se virem nově nakazili tři lidé a nakažených je tak celkem 172. Podle agentury Reuters o tom informovalo jihokorejské ministerstvo zahraničí.

Mers
aktualizováno 17.06.
pohotovost ale trvá

MERS v Česku se nepotvrdil, mladík je jen nachlazený

Pětadvacetiletý muž, který je od úterý hospitalizován v pražské Nemocnici Na Bulovce, není nakažen koronavirem MERS. Testy podezření na nebezpečnou infekci vyvrátily, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).

Mers
aktualizováno 16.06.
PŘÍZNAKY Smrtící virus

MERS v Česku: Pacient (25) možná přivezl smrtící virus z Koreje!

Pražská Nemocnice na Bulovce přijala prvního pacienta, u kterého se v Česku objevilo podezření na nákazu smrtícím koronavirem MERS! Zda se pětadvacetiletý mladík na dovolené v Koreji skutečně smrtící nemocí nakazil, se dozvíme nejpozději ve středu dopoledne.

Smrtící koronavirus MERS
aktualizováno 15.06.
MINISTERSTVO VARUJE

SMRTÍCÍ VIRUS MERS: Jak ho poznáte a jak se bránit? RADY

Že hrozba v podobě zákeřného dýchacího onemocnění způsobeným virem MERS není jen planým mediálním poplachem dokazuje i přístup ministerstva zdravotnictví. To nechce nechat nic náhodě a radí, jak se vyvarovat rizika nákazy.

Smrtící koronavirus MERS
aktualizováno 14.06.
smrtící virus

Podezření na MERS nepotvrzeno. Testy ale zopakují kvůli 1 vzorku

Velká úleva zazvládla po informaci, kterou ve večerních hodinách potvrdil mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Peter Bubla. "Ani jeden odebraný vzorek od pacienta nebyl pozitivní," uvedl mluvčí.

Smrtící koronavirus MERS
aktualizováno 14.06.
sledujeme SMRTÍCÍ NÁKAZA

STRACH z viru MERS: Vzorky jsou v Praze, výsledky budou večer

Jihokorejský občan, který byl včera hospitalizován na Slovensku kvůli podezření na výskyt smrtícího viru MERS, čeká na výsledky testů. Vzorky byly odeslány do Prahy a výsledky testů, na které netrpělivě čeká celé Slovensko, ale asi i střední Evropa, mají být k dispozici ve večerních hodinách.