APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Popeláři vybuchla v ruce popelnice. V nemocnici jsou i policisté

V Dobřichovicích se v pondělí ráno při práci zranil popelář. Popelnice mu vybuchla přímo v ruce. V nemocnici skončilo i pět policistů.

V okamžiku, kdy popelář popelnici otvíral, vyletělo její víko a udeřilo muže do břicha. Celá popelnice se pak po délce roztrhla.


Zraněného muže odvezli zdravotníci do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jeho poranění nejsou vážná, odpoledne ale musel na operaci - má totiž zlomenou záprstní kůstku. 


"Byla to obrovská rána. Nic dalšího už si nepamatuji," popsal redaktorovi TV Nova zraněný popelář Jaroslava Novák. Celý rozhovor s popelářem najdete ve videu u tohoto článku.


V nemocnici bylo i pět policistů


V nemocnici během odpoledne skončilo i pět policistů, kteří u případu zasahovali. Z preventivních důvodů byli hospitalizováni ve Střešovicích.


V nemocnici byli po explozi popelnice čtyři policisté a jeden strážník, kteří vyšetřovali na místě nehody. Podle našich informací neměli žádné těžkosti, hospitalizace je pouze preventivní záležitostí.


Přes noc nakonec zůstali v nemocnici na pozorování dva policisté a strážník. Dva kriminalisty, kteří při vyšetřování výbuchu přišli do styku s poeplnicí jen minimálně, lékaři propustili.




Nehodu dál vyšetřují kriminalisté. Zatím nemají žádnou informaci o tom, že by výbuch někdo způsobil úmyslně. 


Podívejte se na pokus v chemické laboratoři.


Podle našich posledních informací mohla výbuch způsobit vysoce jedovatá látka fosfan. Podle odborníků je po styku s touto látkou v případě nevolnosti nutné vyhledat lékařskou pomoc. 


Další variantou je nešťastná směs odpadu v popelnici. Prošlé hnojivo může způsobit explozi.


kap s přispěním Jaroslava Kasnara, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz