Zpravodajství

Dopraváci se oháněli jako mažoretky. Rozumíte jim?

Na dvou pražských rušných křižovatkách na nábřeží Edvarda Beneše se policisté utkali v soutěži o nejlepšího regulovčíka.

Soutěž se koná každý rok a všichni se do ní hlásí dobrovolně. Klání je rozděleno na dvě části. Ráno si všichni zúčastnění policisté prošli teoretickou část. 


V testu museli prokázat znalosti zákona o pozemních komunikacích, zákona o přestupcích a zákona o policii. Odpoledne pak přišla praktická část, tedy samotné řízení dopravy. 


„Hodnotila se hlavně srozumitelnost pokynů, vystupování policistů a průjezd řidičů křižovatkou,“ vysvětluje zástupce vedoucího oddělení řízení dopravy Miroslav Boušek.Putovní trofej, Zlatou regulku, nakonec dostal Jiří Šlégl.


Ukázalo se, že největší problémy s dopravní situací měli nakonec řidiči. Mnoho z nich totiž pravidla řízení dopravy policistou vidělo naposledy v autoškole. Kvůli takovým pak vznikají kolony. Nevědí, kdy můžou jet a kdy ne.


Jak jste na tom vy? Otestujte své znalosti.


Zkuste určit, co znamenají následující pokyny policisty. Správné odpovědi najdete pod obrázky.

Zdroj: oficiální zdroj

Zdroj: oficiální zdroj

Zdroj: oficiální zdroj

Zdroj: oficiální zdroj


1. obrázek: Pozor, připrav se!


2. obrázek: Stůj!


3. obrázek: Stůj! pro řidiče přijíždějící směrem k zádům a pravému boku policisty.


                    Volno! pro řidiče přijíždějící směrem k levému boku policisty odbočující v pravo nebo v levo, pro řidiče přijíždějící směrem k čelu policisty, pokud odbočuje v pravo a pro chodce přecházející za zády policisty 


4. obrázek: Volno!

luc s přispěním Jaroslava Kasnara, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz