Zpravodajství

Závod milionářů a jejich silných aut. Jelo se dvoustovkou

Hodinu po poledni vyjeli z Prahy účastníci závodu rychlých luxusních aut s názvem Diamond Race. Po dálnici se řítili dvoustovkou.

Dnešní etapa prvního ročníku Diamond Race vedla z metropole Česka do hlavního města Maďarska Budapešti.


Již během prvních pár desítek minut závodníci porušovali předpisy. Organizátoři se sice hájili na startu tím, že účastníci Diamond Race podepsali písemné prohlášení, že budou dodržovat předpisy, pár minut po závodě tomu ale už bylo jinak.
Radar řidiče zachytil kousek za Prahou na hradecké dálnici. Některé závodní vozy se řítily více než dvousetkilometrovou rychlostí.
Podívejte se na galerii přestupků.


Bez problémů se neobešel závod ani na Vysočině. Nejprve jeho účastníci chtěli kolonu na dálnici D1 směrem na Brno objet v odstavném pruhu. Jihlavu zase projeli na místech, kde je průjezd zakázán. V obou případech dostali řidiči od policistů pokuty. Podle svědků jeli řidiči v křižovatkách i na červenou.

Přitom loni závod s názvem Gumball, kterým se Diamond Race inspiroval, kvůli porušování dopravních předpisů provázela smrt. Dvojice britských závodníků v Makedonii 4. května svým Porsche 911 smetla ze silnice starší volkswagen. Jeho řidič byl na místě mrtvý.

Podívejte se na havárii, která se stala na Gumballu před dvěma lety.

Na startu Diamond Race ve čtvrtek stanulo 50 řidičů z Čech a Slovenska. Formu ladili již 1. září na párty v jednom z pražských klubů. Mezi vozy byly zejména závodní vozy značek Porsche, Lamborghini nebo Ferrari. Mezi řidiči zase celebrity. Například Zuzana Belohorcová nebo Agáta Hanychová.


Podívejte se na video z párty. Natočili jej organizátoři akce.


Podmínkou účasti bylo, aby vozy byly rychlé, drahé nebo jakkoliv upravené. To, že by šlo o rozmarný závod milionářů, organizátoři odmítli. Prý se může přihlásit každý, kdo splní podmínky. Tedy mít šílené auto a složit startovné 43 500 korun.


Závod má celkem čtyři kontrolní body, kterými musí závodníci projet. Kromě ČR jsou v Maďarsku a na Slovensku. Trasa závodníků je kromě těchto bodů libovolná.


Poslechněte si rozhovor se spolupořadatelkou závodu Soňou Bolckovou.


 Klání luxusních aut navazuje na obdobnou, světově známou akci s názvem Gumball 3000. Ta se jela v srpnu ze San Francisca do Las Vegas. Organizátoři akce chtěli, aby podobný závod měla také ČR.

Závod Diamond Race skončí 27. září v Praze. Tedy ve městě, v němž také odstartoval. Vítěze čeká hlavní výhra v podobě diamantu s váhou 3,4 karátu a průměrem 9,4 milimetrů.Líbil se vám tento článek? Dejte našemu zpravodajství hlas v anketě Křišťálová lupa.

hav s přispěním redakce, tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz