Zpravodajství

Policie obvinila 32 kontrolorů ČEZu z vydírání

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu o víkendu obvinil 32 zaměstnanců společnosti ČEZ Měření s.r.o. z vydírání.

“Během víkendové akce pod krycím názvem "IZOLÁTOR“ obvinili detektivové 32 zaměstnanců firmy ČEZ Měření s.r.o. z útvaru pro odhalování netechnických ztrát,“ řekl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.


ČEZ Měření hlídá to, zda lidé nekradou elektřinu například tím, že brzdí měřicí kotoučky nebo že na přípojce elektřiny "obejdou" elektroměr.


Obvinění údajně vstupovali bez povolení na pozemky odběratelů elektřiny a nutili je k zaplacení vysokých částek za černý odběr.


Klienti si začali stěžovat, že je zaměstnanci vydírají. Zaměstnanci navíc chodili při domovních prohlídkách v uniformách připomínající ty policejní.


ČEZ hromadně žaluje na dvě stovky Čechů. Podívejte se!


“Detektivové ÚOOZ dále viní obviněné z toho, že poškozené nutili dostavit se, mnohdy v nočních hodinách, na pracoviště firmy ČEZ, kde jim vyhrožovali trvalým odpojením elektrické energie, oznámením na policii, soudy a stupňující se vysokou pokutou v případě, že s nimi nebudou spolupracovat,“ řekl Hanták.


Podle něj obvinění pracovníci chtěli dostat poškozené do psychického tlaku. “Pod tímto tlakem pak poškození "dobrovolně“ podepisovali smlouvy o uznání dluhu,“ dodal.


Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. Hrozí jim až dvanáct let vězení.


Největší zlost mají na ČEZ lidé ze severní Moravy
.gib, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz