Zpravodajství

Plzeňští skini přivítali Nový rok hajlováním

Asi 40 extremistů hajlovalo v restauraci v Dílenské ulici v Plzni, varoval policii anonym.

Plzeňská policie se ihned vydala do restaurace. Údajně hajlující extremisté však už pouze popíjeli a poslouchali hudební produkci.


Policisté v restauraci zkontrolovali desítky osob. Akci monitorovali až do dvou do rána, kdy se skini rozešli. Žádný incident však policisté nezaznamenali.


Policisté se přesto případem nadále zabývají. Skini jsou podezřelí z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka ze strany neznámého pachatele.


Popularita pravicových extremistických hnutí v západních Čechách stoupá. Extremisté zatím však nejvíce svou sílu předvedli při taženích na severočeské sídliště Janov v Litvínově. Jejich řádění se tam zvrhlo v pouliční válku.

moc, Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz