APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Televizní noviny před 15 lety: Dva skinheadi umlátili mladíka, dostali 20 let

15. dubna 1994. Hromadná nehoda na dálnici D1 má další obět. V nemocnici zemřela holčička. Za nehodu může nedbalost silničářů.

Při nehodě 11. dubna 1994 se srazilo na padesát aut. Dva lidé zemřeli ihned, malá holčička později v nemocnici. Podle policejních vyšetřovatelů silničáři nezvládli údržbu dálnice, na místo vyjela technika pozdě a nedostatečně vybavená. Proto policisté jednoho ze silničářů obvinili. Hrozí mu až deset let ve vězení.

Banka Bohemia se potácí na kraji propasti. Nucený správce musel zmrazit všechny peníze na účtech. K uloženým úsporám se tak nedostanou ani podniky ani obyčejní lidé.

Dvojice skinheadů byla obviněna z vraždy. Surovci napadli mladíka, omráčili ho slzným plynem a pak mlátili kamenem do hlavy. Podle odborníků oba dva moc dobře věděli, co dělají a jsou za čin plně odpovědní. Vrazi dostali 20 let.

Milovníci rekordů z agentury Dobrý den se znovu zapsali do Guinnessovy knihy rekordů, když po schodech šedesát metrů vysokého hotelu vystoupali jako lidský řetěz metající kotrmelce.


Každý den na tomto místě vám tn.cz přináší výběr z Televizních novin před patnácti lety z archivu televize Nova. Zařazujeme pouze ty příspěvky, na které máme vysílací práva a chybí tedy např. agenturní zahraniční nebo sportovní zpravodajství. Ani domácí příspěvky nejsou v úplném počtu kvůli zachování únosné délky videa. Jednotlivé příspěvky jsou však kráceny v minimální míře pro autentičtější vzpomínku na tehdejší podoby televizního zpravodajství.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz